VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ševci v Brně nedohráli kvůli husté mlze nad ledem

Brno – Neviděli metr před sebe. Hustá mlhová clona v brněnské hale Rondo pokazila nedělní televizní reprízu hokejového finále mezi Kometou a mistrovským Zlínem.

14.9.2014 6 AKTUALIZOVÁNO 14.9.2014
SDÍLEJ:

Předčasné ukončení zápasu pro silnou mlhu na ledové ploše.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

O náhradním termínu se rozhodne v nejbližších dnech. Po pátečním zpoždění autobusu s hokejisty Mladé Boleslavi a následném posunutí úvodního vhazování to byla pro mistry již druhá komplikace v posledních třech dnech.

„Pěkný začátek pro nás. Je to pro nás trochu zvláštní. Snad to nebude pokračovat," pousmál se kouč Zlína Rostislav Vlach.

Jenže na ledě v hustém bílém oparu nikomu do smíchu nebylo. „To je o zdraví. Ukončíme to a pojedeme domů," bylo slyšet v ruchových mikrofonech z úst vůdce Zlína Petra Čajánka během rozpravy kapitánů s rozhodčím už v čase 8:56, kdy po dohodě obou stran byly oba týmy poslány do kabin.

Předčasné ukončení zápasu pro silnou mlhu na ledové ploše.

V čase 13:03 bylo po telefonátu rozhodčího s ředitelem extraligy Josefem Řezníčkem rozhodnuto, že bitva dvou nejlepších týmů loňského ročníku zůstane nedohrána. „Pro mě je to novinka. Doufal jsem, že se to povede vyřešit. Bohužel, nestalo se," litoval i kapitán Komety Brno František Ptáček.

Podobný důvod ukončení zápasu nikdo z aktérů nepamatuje. „Tohle jsem nikdy nezažil. Gólmani ani neviděli puk," kroutil hlavou Čajánek a ve stejném duchu hovořili i následně na tiskové konferenci oba hlavní trenéři.

„Ani já nepamatuju, že by zápas byl ukončen kvůli mlze. Byly tam jiné důvody, ale tohle nepamatuji," marně vzpomínal expert České televize, komentátor a bývalý útočník Milan Antoš.

Podle dostupných údajů bylo v historii české nebo československé nejvyšší soutěže ukončeno hned 15 zápasů, v drtivé většině pro výtržnosti fanoušků nebo fyzické napadení rozhodčího hráčem. Kvůli přírodním podmínkám byl hokejový zápas ukončen naposledy v roce 1947 v Bratislavě, kdy utkání s Banskou Bystricí ukončil vytrvalý déšť a kluziště se proměnilo v bazén.

Byť do kryté haly Rondo nenapršelo, také tentokrát zápas ukončila prudká přeháňka, která se nad moravskou metropolí prohnala před zápasem.

„Navíc lidé přišli do haly mokří. V hale bylo devadesátiprocentní vlhko, a i když technici použili všechny své možnosti, vlhkost klesala jen velmi pomalu," sdělil tiskový mluvčí Komety Michal Chylík.

Po dvojím kratším přerušení rozhodčí v čase 8:56 poslali hráče do kabin poprvé. Led vyžehlila rolba a po necelé půlhodině zápas pokračoval. „Byl jsem přesvědčený, že se zápas nedohraje. Ve stavu, v jakém je stadion a mezi tolika lidmi by musela být ventilace daleko výkonnější. Nikoliv jen odsávání. Mysleli jsme, že bude konec a také to tak dopadlo," uvedl Vlach.

„Hráče přesto musíte udržet v zápasovém tempu. Kdyby se hrálo dál, musí být připravení. I já jsem byl ale přesvědčený, že se hrát nebude," tvrdil trenér Komety Vladimír Kýhos.

Kdy se utkání odehraje a zda od začátku, či od času, který byl včera dosažen, rozhodne vedení extraligy. „O tom si ještě popovídáme. Pro mě je to nová zkušenost. Proto bych nerad předbíhal. Projedeme podrobně řády a podíváme se, co nám z nich vyplývá," nechtěl předbíhat šéf soutěže Josef Řezníček.

Také ve Zlíně už jednou nebyl dohrán zápas nejvyšší soutěže. Poté co gottwaldovský Charous v sezoně 1960/1961 v zápase proti Sokolovu napadl před odchodem na trestnou lavici rozhodčího Kracíka a zápas by následně kontumován a stadion byl na následující utkání uzavřen.

NEDOHRANÉ ZÁPASY V ČESKÉ A ČESKOSLOVENSKÉ NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽI

2009/2010 5. čtvrtfinále: Utkání Sparta – Vítkovice bylo po dohodě klubů ukončeno (za stavu 0:0 v čase 4:51) kvůli úmrtí fanouška hostí, a přeloženo na následující den. Všechna následující utkání série byla o jeden den posunuta.

1994/1995 19. kolo: Utkání Pardubice – Jihlava bylo přerušeno 40 vteřin před koncem za stavu 1:3. Při třetí brance Jihlavy (v čase 59:20) přilétla na led modrá dýmovnice a rozhodčí František Rejthar utkání ukončil. Utkání nebylo dohráno a následně bylo kontumováno ve prospěch Jihlavy.

1994/1995 31. kolo: Utkání Vítkovice – Sparta bylo přerušeno v čase 58:35 za stavu 3:6. Při šesté brance Sparty vlétla na led, těsně mezi hlavního rozhodčího Petra Bolinu a čárového Michala Unzeitiga, lahev od piva, která se roztříštila. Poté vlétly na led ještě dvě lahve. Další lahev od piva vlétla do boxu pomocných funkcí. Utkání nebylo dohráno a následně bylo kontumováno ve prospěch Sparty.

1993/1994 43. kolo: Utkání Hradec Králové – Pardubice bylo přerušeno v 54. minutě za stavu 2:4. Rozhodčí Tomáš Fietko uznal Hradci Králové branku, kterou po konzultaci s čárovým rozhodčím odvolal. Poté diváci zaházeli led odpadky (kameny, mince, dělobuchy, baterie a skleněné lahve), a hlavní rozhodčí utkání předčasně ukončil. Utkání nebylo dohráno a následně bylo kontumováno ve prospěch Pardubic.

1992/1993

1. kolo play-off: Poprad – Kladno 5:0 kontumačně. Utkání bylo přerušeno v čase 38:49 za stavu 5:1. Hostující hráč Jiří Veber byl za hrubý faul vyloučen do konce utkání, když odcházel do šatny, tak byl napaden několika muži, následkem toho odvolal trenér hostí Otakar Vejvoda svůj tým do kabiny a utkání nebylo dohráno. Kladno – Poprad 5:0 kontumačně. Vedení Popradu odmítlo sehrát utkání na ledě Kladna z údajné obavy o bezpečnost hráčů a požadovalo, aby se utkání odehrálo na neutrálním ledě. Jejich žádosti nebylo vyhověno, Poprad do Kladna k utkání nepřijel.

1991/1992 8. kolo: Utkání Sparta – Brno bylo přerušeno v čase 43:00 za stavu 3:2, protože na střídačku Brna přiletěl z hlediště dělobuch a explodoval. Brněnští odešli do kabiny a odmítli utkání dohrát. Utkání bylo následně kontumováno ve prospěch Sparty.

1990/1991 36. kolo: Utkání Plzeň – Bratislava bylo přerušeno v čase 59:10 za stavu 5:2. Došlo k bitce 2 hráčů Plzně (Josef Řezníček a Petr Kořínek) a 2 hráčů Bratislavy (Ivan Matulík a Ernest Hornák), všichni dostali trest ve hře. Následně vznikla potyčka mezi diváky a střídačkou hostí, při níž byl údajně zraněn trenér hostí Jaroslav Walter. Hosté odešli do kabin a přes výzvy hlavního rozhodčího se rozhodli v utkání nepokračovat. Utkání bylo následně kontumováno ve prospěch Plzně.

1982/1983 39. kolo: Utkání Bratislava – Kladno bylo přerušeno v čase 54:49 za stavu 1:2 pro zranění hlavního rozhodčího Milana Jirky. Rozhodčí byl zasažen vhozenou lžící na obouvání z hlediště. Utkání nebylo dohráno a následně bylo kontumováno ve prospěch Kladna.

1980/1981 31. kolo: Utkání Bratislava – České Budějovice bylo přerušeno v čase 57:28 za stavu 1:4 pro zranění hostujícího kapitána Miroslava Dvořáka. Dvořák byl zasažen do tváře pukem vhozeným z hlediště. Utkání nebylo dohráno a následně bylo kontumováno ve prospěch Českých Budějovic.

1970/1971 13. kolo: Utkání Brno – Jihlava začalo kvůli poruše na časomíře se zpožděním, což způsobilo nervozitu v hledišti, a ještě před úvodním vhazováním přilétly z hlediště na led 2 monočlánky. Ve 12. minutě bylo utkání za stavu 0:0 přerušeno, rozhodčí vyloučil jihlavského hráče Ladislava Šmída a z hlediště hozený monočlánek zasáhl jihlavského brankáře Jiřího Crhu do hlavy. Mužstva odešla do kabin a po 90 minutách jednání rozhodli rozhodčí Bucala a Hajný, že se v utkání již pokračovat nebude. Disciplinární komise o 2 dny později rozhodla o kontumačním vítězství Jihlavy 5:0. Brno mělo na 1 utkání uzavřené hřiště a následující domácí utkání s Bratislavou hrálo v Olomouci.

1964/1965 29. kolo: Utkání Sokolovo – Brno bylo ukončeno ve 45. minutě za stavu 3:4. V inkriminované chvíli se hosté úspěšně bránili dvojnásobné přesilovce domácích, obránce hostí Ladislav Olejník zalehl puk a rozhodčí situaci posoudil jako nedovolené zdržování hry a brankáři udělil dvouminutový trest. Brněnští protestovali a další dva hráči dostali osobní deseti minutové tresty. Mužstvo Brna na protest opustilo hřiště a odmítlo pokračovat v utkání. STK rozhodla o kontumačním vítězství 5:0 pro Sokolovo, Brno navíc dostalo podmíněný trest na 2 utkání uzavřené domácí hřiště.

1963/1964 29. kolo: Utkání Bratislava – Jihlava se z důvodu havarijní opravy zimního stadionu v Bratislavě hrálo v Žilině a probíhalo v nervózní atmosféře. Ve 30. minutě fauloval domácí hráč František Gregor jihlavského Břetislava Guryču a obdržel pětiminutový trest, diváci zaházeli ledovou plochu různými předměty a asi 45 minut se nehrálo. Po znovuzahájení hry nervozita na ledě i v hledišti pokračovala a vedení hostujícího týmu rozhodlo, že do třetí třetiny již jihlavské mužstvo nenastoupí z obavy o bezpečnost hráčů. STK rozhodla, že vina leží na obou týmech a udělila oboustrannou kontumaci. Oběma týmům bylo do tabulky započteno skóre 0:5 a nikomu nebyly přičteny body.

1960/1961 12. kolo: Utkání Gottwaldov – Sokolovo skončilo kontumačně 0:5. V 58. minutě za stavu 0:4 byli současně vyloučeni domácí Charous a hostující Hejtmánek. Domácí hráč před odchodem na trestnou lavici napadl rozhodčího Kracíka. Utkání bylo okamžitě ukončeno. Gottwaldov měl kromě kontumační porážky na následující domácí utkání uzavřené hřiště, a tak se utkání Gottwaldov – Chomutov hrálo v Trenčíně.

1947/1948: Utkání VŠ Bratislava – Banská Bystrica 2:0 nebylo dohráno. Bylo ukončeno ve 32. minutě pro vytrvalý a sílící déšť, jenž proměnil kluziště v (ne)regulérní bazén. Později ale bylo utkání stejně kontumováno 3:0, kvůli vyloučení Banské Bystrice ze soutěže.

Autor: Redakce

14.9.2014 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:
Den zdraví ve zdravé škole
21

Bulgur, kuskus, nebo čočkový salát: běžná jídla na základní škole

Žena je psychicky nemocná.

Hledá se Naděžda Skácelová

AKTUALIZOVÁNO

To jsou oni! Poslanci, kteří budou hájit zájmy Zlínského kraje

Profily poslanců zvolených ve Zlínském kraji  

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Chceme se omluvit fanouškům. Bylo to hrozné, říká Bačo.

Fotbalistům Zlína to proti Mladé Boleslavi před domácím publikem vůbec nejde.

Lidovec Benešík: Česku je to jedno. Slovák či Japonec

„Česká republika je maximálně tolerantní země. Když se podíváte na to, že volby vyhráli ekonomičtí migranti, tak jednoznačně můžeme EU říct, že nejsme žádní xenofobové. U nás je to jedno: Slovák nebo Japonec,“ sdělil Ondřej Benešík jediný lidovecký poslanec z našeho kraje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT