„Zlín opět žil hokejem. Téměř ve všech zápasech byl adrenalin, napětí, zábava do posledních chvil. Kluci na ledě nechali všechno, lidé to dokázali ocenit,“ libuje si jednatel PSG Zlín Patrik Kamas.

Deník vám během „svátku“ hokejových fanoušků i samotných aktérů každý den přinášel v seriálu jeden památný moment z minulosti, který ovlivnil osud beranů ve vyřazovacích bojích. Vydejme se ale nyní po stopách parádní, byť smutné cesty na konci zkrápěné slzami smutku, které ale do Zlína na necelý měsíc přinesla zpět euforii a radost.

PŘEDKOLO PLAY OFF

29. 2. 2012 – 1. zápas Zlín – Třinec 3:0

NEZNIČITELNÝ HORČIČKA

Padesát minut úvodního duelu předkola play off se zlínský mág Luboš Horčička a třinecký brankář Peter Hamerlík trumfovali, kterých z nich více zdeptá střelce soupeře. Vítězem se stal zlínský fantom, který i popáté v sezoně zničil klub svého trvalého bydliště.

„Nemyslím na to, že se mi proti nim daří. Chytá se mi dobře, protože mají hodně střel, což mi vyhovuje,“ tvrdil Horčička.

Deset minut před koncem se před třineckou brankou zjevil jako duch Leška a s klidem zabijáka zavěsil. Holík s Čajánkem výhru pojistili a berani parádním výkonem probudili hokejovou horečku v Baťově městě.

2. 3. 2012 – 2. zápas Zlín – Třinec 3:4 sn

EUFORIE A SMUTEK

Berani již po první třetině prohrávali 1:3, nic nenasvědčovalo zvratu. Od druhé třetiny ale začala jízda a necelé dvě minuty před koncem nápřahem Linhart vyrovnal na 3:3. Nájezdy ale rozhodl kat Hořava. „Byl to můj nejsmutnější gól,“ litoval skleslý hrdina Tomáš Linhart.

4. 3. 2012 – 4. zápas Třinec – Zlín 1:2 sn

KÖHLER ODDÁLIL VOLNO

Byla to pro něj muka. Vždyť už ve druhém zápase pokazil nájezd. Zakázal si je. Přesto jej znovu na klíčový rozstřel posílali. Bedřich Köhler se bránil, ale přemluvil jej trenér brankářů Hrazdira. Zlínský forvard nezklamal a luxusním blafákem v penaltovém rozstřelu vrátil sérii do Zlína k rozhodující bitvě o všechno. „Nevěřil jsem si, ale když se mě zeptali podruhé, tak jsem jel,“ přiznal Köhler.

6. 3. 2012 – 5. zápas Třinec – Zlín 4:2

VZHŮRU DO ČTVRTFINÁLE

Smrticí duo poprvé zaúřadovalo. Zkušená dvojka Melenovský s Veselým společnými silami vypsala soupeři dovolenkový lístek. Každý z nich se na něj podepsal dvěma trefami a berani rozjeli na Zimním stadionu Luďka Čajky postupový karneval. „Jsem rád, že jsem mohl pomoct týmu i jinak než góly,“ liboval si Veselý, zatímco jeho parťák z komanda při oslavě div nepřelezl plexisklo. „Seděla tam manželka,“ smál se Melenovský.

ČTVRTFINÁLE PLAY OFF

ZLOMILI KOMPLEX

14. 3. 2012 – 3. zápas Zlín – Plzeň 1:0

Zlomili komplex v pravou chvíli. Za stavu 0.2 v sérii byli berani postaveni před těžkou zkoušku – dvakrát doma vyhrát, aby nebyli postaveni na špalek před kata. Třetí duel rozhodl Ondřej Veselý, který zakončil parádní Honejskovu akci. Dalším hrdinou byl brankář Horčička, který vychytal druhou nulu v play off. „Čekal jsem od nich víc. Řešil jsem minimum ošemetných situací,“ byl překvapený Horčička.

15. 3. 2012 – 4. zápas Zlín – Plzeň 5:4 pp

SPASITEL LEŠKA

Berani už v polovině zápasu vedli i zásluhou dvou tref Čajánka pohodlně 4:1 a nic nenasvědčovalo infarktovému dramatu. Jenže čtyři minuty před koncem Plzeň Vykoukalem vyrovnala na 4:4. Když už vše směřovalo do nájezdů, dvacet vteřin před koncem prodloužení Leška po Vlasákově chybě oblíbeným spásným blafákem rozjásal celý Zlín. „Jednal jsem instinktivně, co obvykle dělám. Každý má něco nacvičeného, v krizových chvílích použijete, co nejlépe umíte a trénujete,“ vyprávěl hrdina Petr Leška.

17. 3. 2012 – 5. zápas Plzeň – Zlín 3:2 sn

NEDOKONČENÁ KOUPEL

Zase to byl Bedřich Köhler, který mohl svým pověstným blafákem trefit Zlínu postupový mečbol. Brankáře Svobodu si krásně v nájezdech položil, dokonale vykoupal, ale už kotouč nedokázal zakončit do prázdné branky. „Puk mi přeskočil hokejku,“ litoval Köhler. Přitom Zlín Čajánkem dvakrát vyrovnal, podruhé dokonce až při hře bez brankáře…

19. 3. 2012 – 6. zápas Zlín – Plzeň 4:2

DUO NA SCÉNU

Když jde do tuhého, volejte duo „záchranářů“ Veselý – Melenovský. Ti dva totiž vytáhli hokejový Zlín z dalšího průšvihu. Na vítězství 4:2 se totiž podíleli na všech čtyřech brankách Zlína a zajistili Zlínu sedmý duel na ledě Plzně.

21. 3. 2012 – 7. zápas Plzeň – Zlín 4:2

NA DOVOLENOU

Šest minut před koncem mohl Leška dost možná rozhodnout o senzačním postupu do semifinále. Objel branku, která se ale vychýlila dočiněním Plzeňských ze svého postavení. Rozhodčí Hribik zapískal, a přestože kotouč přešel brankovou čáru, rozhodčí rozpažil. Branka se však zřejmě v momentně Leškovy střely vrátila na své místo, gól však nemohl platit pro zastavení hry sudím. O čtyři minuty později naopak Američan Johnson trefil Indiánům semifinále. Byl konec všech nadějí. „Nemáme se za co stydět,“ věděl Petr Leška.