„Tečoval jsem to hokejkou, naštěstí puk za čáru nějak doklouzal. Viseli na mě obránci a v podobné situaci gólman nemá orientaci vůbec jednoduchou. Moc toho neviděl,“ popsal svoji trefu forvard Beranů Ivan Rachůnek.

Hráči PSG měli kvůli nedisciplinovanosti hned deset přesilových her. Dvě z nich dokázali přetavit v góly. Právě početní výhody rozhodly vyrovnaný duel.

„Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb a z toho pramenily i jejich fauly. Na druhou stranu spokojeni být moc nemůžeme, jelikož jsme měli mnoho přesilovek a procentuální úspěšnost nebyla dobrá. Bylo to tím, že jsme přeskupili lajny a z naší strany byla souhra syrová. Doufejme, že se nám přesilovky podaří zlepšit,“ věří Rachůnek.

Pěkně jsme jim znepříjemnili rozehrávku

Do třetí třetiny nastupovali žlutomodří s jednobrankovým náskokem. Hosté se tak mohli jednou brankou dostat do zápasu.

„Do závěrečného dějství jsme šli s cílem, abychom je nedostali zpátky do hry. Nedovolili se jim dostat do souvislého tlaku, což se nám většinou podařilo. Znepříjemnili jsme jim rozehrávku, aby nejezdili do útočného pásma v plné rychlosti,“ prozradil recept na ubránění nebezpečných výpadů mladoboleslavských.

Zlínští hokejisté tak ze dvou zápasů vydřeli pět bodů a se vstupem do nového ročníku mohou být spokojeni.

„Soutěž se ale ještě pořádně nerozjela. Důležité bude, jak odehrajeme celou první čtvrtinu. Musíme na sobě pracovat, aby šla forma nahoru a hlavně přicházely výsledky. Na domácím ledě musíme vyhrávat. Před vlastními fanoušky chceme předvádět dobrý hokej, a přivést naše příznivce do hlediště,“ dává Ivan Rachůnek sobě i svým spoluhráčům úkol do následujících těžkých extraligových bojů.