Vypadalo to nadějně. Domácí borci v úvodu hýřili aktivitou, soupeře během prvních pěti minut v podstatě nepustili do vlastního pásma. Stačila však první úspěšná střela hostů na branku Libora Kašíka, další dvě trefy Bruslařů do desáté minuty a o zápase prakticky bylo rozhodnuto.

Druhá a třetí branka favorita padla v přesilové hře, celkově v ní udeřil třikrát. Berani v početní převaze neuspěli ani jednou. „Měli jsme dost šancí, jenže nic z toho nebylo. Hlavně v přesilovkách to pak dělá velký rozdíl. Musíme v nich být lepší a také se vyvarovat hloupých vyloučení. Nesmíme tak často chodit na trestnou lavici. Snažíme se udržet v extralize. Tohle dělat nemůžeme,“ uvědomuje si 30letý útočník, který sám ke konci úvodní třetiny snížil na 2:4.

Hokejisté Zlína (modré dresy) ve 42. kole Tipspor extraligy na Zimním stadionu Luďka Čajky vyzvali Mladou Boleslav.
Berani dostali lekci od Bruslařů. Třikrát inkasovali v oslabení

Ševci ve zbývajících dvou dějstvích branku už nevstřelili, sami naopak inkasovali třikrát. Vznikl tak z toho hrozivý výsledek. „Jsme v těžké situaci, všichni vědí, kde se v tabulce nacházíme,“ poukázal na poslední místo nejvyšší soutěže a ztrátu čtrnácti bodů na Rytíře z Kladna.

„Každý den ale vidím na tréninku, že kluci dřou. Není tady nikdo, kdo by to už vzdal. Je mi jedno, kde je Kladno a kde my. Musíme se dívat sami na sebe a zvládnout zbývající utkání co nejlépe.“

Valentin Claireaux po příchodu na konci uplynulého pracovního týdne ve Zlíně zažívá druhé zdejší období. Rovněž během úvodního působení v říjnu 2019 to s Berany nevypadalo úplně příznivě. Situace se ovšem poté otočila k lepšímu. „Když jsem přišel poprvé do Zlína, taky jsme sice byli poslední, ale to byla zcela jiná situace, protože bylo v sezoně odehraných jen několik zápasů,“ zmínil daleko větší příležitost na odpoutání z nelichotivé pozice.

Petr Šidlík (modro-bílý dres) proti zlínskému Jakubu Šlahařovi.
Šidlík otevřeně promluvil o konci: Chance liga by znamenala existenční problémy

„Teď je to velká výzva. A musím říct, že jsem rád, že jsem do Zlína mohl přijít. Moje priorita je nyní pomoci k záchraně. Nebude to jednoduché, to vím, ale opakuji: máme před sebou šestnáct zápasů a nikdo neví, co se může stát,“ uzavírá francouzský útočník.

Zlínští Berani nyní na kontě mají sérii čtyř porážek, od tříbodové výhry na Kladně nebodovali. V pátek od 17.30 hodin hrají v Litvínově.