„Byl to první přípravný zápas, led nebyl dobrý. Ale zápas proběhl v rámci očekávání. Padly nám tam góly, na úvod je to pro nás dobré. Lidi se sice přišli zchladit, ale dnes tady bylo vedro i nám. Vždyť lidé tady seděli,“ utíral si pot z čela spokojený Herman, který nastoupil s „Bukartsovou“ jednasedmdesátkou.

Úvodní bitva z přípravy měla tempo, od druhé třetiny začaly padat i góly. „Je teplo, je to náročnější. Led je měkký, člověk se propadá. Puk skáče asi jako tenisák. Je to těžší, ale věřím, že to bude lepší. Doufám, že se ochladí,“ vzhlíží k meteorologům Herman, který má od týmu velká očekávání. „Můžeme být silnější než vloni. Je tady výborná parta. Snad na to navážeme,“ přeje si.

V sestavě se objevily všechny nové tváře, kromě výše uvedených střelců také Puliš či Werbik. Naopak scházel například Okál. „Sestava byla udělaná tak, abychom viděli nové hráče. Na první zápas to mělo dobré tempo. Padly góly, dívali jsme se, jak vypadají jednotlivci. Myslím, že naplňují očekávání. Kuba Herman i Michal Poletín byli výborní. Pro Kuldu s Pulišem to byl první zápas, potřebujeme vidět víc,“ podotkl Svoboda.

Ukázala se také čtvrtá formace Fryšara – Karafiát – Václavek. Poslední jmenovaný byl dokonce autorem páté trefy Zlína. „Jsme rádi, že jim to šlo. Budou vytvářet dobrou konkurenci. Nikdo nemá nic jasného. Zlepšují se, udělali krok dopředu. Budeme s nimi počítat,“ dodal Svoboda.

Další zápas odehraje Zlín v úterý od 17.30 hodin proti Novým Zámkům. (dan, lk)

Zlín – Jihlava 6:2

Branky a nahrávky: 24. Herman (Šlahař), 28. Kulda (Šlahař), 29. Popelka (Fořt, P. Sedláček), 35. Poletín (Řezníček, Fořt), 43. Václavek (Karafiát, Ferenc), 56. Ferenc – 29. Stebih (Váňa), 44. Anděl (Skořepa, Váňa). Rozhodčí: Fiala, Koziol – Rožánek, Wesley. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 700. Třetiny: 0:0, 4:1, 2:1.
Zlín: J. Sedláček – Ferenc, Freibergs, Řezníček, Žižka, Valenta, Matějíček – Kulda, Herman, Šlahař – Poletín, Werbik, Puliš – P. Sedláček, Fořt, Popelka – Václavek, Karafiát, Fryšara. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík.
Jihlava: Lundström (Brož) – Štindl, Pohl, Suchánek, Váňa, Mareš, Kajínek, Vála, Štebih – Čachotský, Zeman, Chlubna, Pekr, Skořepa, Anděl, Čermák, Osmík, Harkabus, Pospíchal, Půža.