Přítomní příznivci jej přivítali potleskem.

„Je skvělé, že přišlo tolik fanoušků a zúčastnilo se tolik lidí. Byl jsem za to rád. Užil jsem si to,“ pochvaloval si při sobotním odpoledni 26letý Poletín, který naposledy působil v Chomutově.

Necítil jste v týmu Pirátů budoucnost?

Odehrál jsem tam dvě sezony a po této mi končila smlouva a dál jsme se nedomluvili. Přišla nabídka ze Zlína, která mě velmi oslovila. Znám se s panem Šolcem (sportovní manažer – pozn. aut.) i panem Hostákem (generální manažer) z juniorských reprezentací. Sešli jsme se a domluvili se.

Bylo pro vás největším lákadlem, že na vás chtějí stavět?

Určitě. Měl bych hrát v prvních dvou lajnách, byla to jedna z prvních věcí, která mě zaujala. Ale bylo toho víc, co jsme řešili. V tomto směru byla pro mě nabídka lákavá, jsem rád, že jsem tady.

Cítíte se být jedním z lídrů?

Určitě se na to cítím. Věřím, že to zvládnu a týmu pomůžu.

Zatímco Zlín má polovinu suché přípravy za sebou, vy jste se věnoval i závěrečným zkouškám na vysoké školy. Nebudou vám týdny přípravy chybět?

Já si myslím, že ne. Už mám za sebou pět týdnů přípravy. Už třetí rok po sobě trénuji i Michala Hamršmída, což byl kondiční trenér u reprezentace. Dvakrát jsem hrál s Chomutovem i Plzní semifinále, proto jsem končil později a trénovat jsem začínal až v půlce května. Letos už první květnový týden. Skončil jsem pátý týden, paradoxně mám natrénováno nejvíc za poslední roky.

Těšíte se, až se zapojíte ke kolektivu?

To víte, že ano. Je to zase něco jiného. Ale i my v Praze trénujeme v kolektivu. Jsem ve skupině s Tomášem Urbanem, Lhotákem, Michalem Řepíkem. V kolektivu tam jsme, ale tohle je tým, se kterým strávím celou sezonu. Trenéři mi vyšli vstříc se školou. Mohl jsem absolvovat tuhle část sezony individuálně, za což jsem rád. Tahle část přípravy mi vždycky vyhovovala. Přece jen s kondičním trenérem se člověk může zaměřit na věci, co víc potřebuje. Ale do kolektivu se těším, abych si zvykl a než začneme na ledě, abych se tady zaběhl. Hodně kluků znám, v tomto problém nebude.

Odešli klíčoví hráči Bukarts s Kašíkem. Jaké může mít tým ambice?

Místo Kaši přišel Sedlo. Tým může být silný. Sám ze své zkušenosti vím, že když se odedře příprava a tým se od začátku semkne a na ledě funguje, jak má, výsledek se může udělat. A věřím, že se výsledek udělá.

Minimální cíl je předkolo play-off?

Určitě. Dlouhodobá část je o tom udělat play-off, pak jak všichni víme, se může stát cokoliv. Prvním cílem je udělat desítku, dostat se co nejvýš.

Jak jste Zlín vnímal jako soupeř?

Zarputilý, defenzivní tým s hrozně rychlým přechodem do útoku. Člověk koukal a už měl hráče za sebou. Byl to tým, proti kterému se nikdy nehrálo dobře.

Chomutov procházel finančními potížemi, také Zlín nepatří mezi nejbohatší kluby. Polepšíte si?

To bych neřešil. To už je za mnou. Věřím, že situace se tam celkově snad zlepší. Jsem rád, že jsem tady a udělám maximum, abychom s týmem měli dobrou sezonu. To je pro mě hlavní.

Jste typem urostlého hráče. Zlín patřil k drobnějším týmům. Budou po vás trenéři chtít kromě produktivity i více důrazu a soubojů?

Přesně tak. O tom jsem se bavil s panem Hostákem. Přesně tohle jsme spolu probírali.

I vhazování, se kterým má Zlín dlouhodobé problémy?

Vždy jsem hrál spíš křídlo, ale v defenzivních činnostech jsem na buly chodil. Takhle detailně jsme to ale zatím neřešili.

Jste rodákem z Prahy, doposud jste měl angažmá v Čechách. Bude pro vás štace na Moravě odlišná?

Člověk je nějak zaběhnutý v Praze, ale na druhou stranu to jiné nebude. Jsem tady kvůli hokeji, abych podával co nejlepší výkony a na to se budu soustředit, stejně jako doposud.

V pátek jste skládal zkoušky na vysoké škole. Přijel jste už s titulem inženýr?

Bohužel ne. (Pousměje se) Včera jsem z šesti předmětů udělal čtyři. Ještě dva musím dodělat. Bylo toho hodně, v závěru pátého ročníku bylo hodně předmětů, které jsem v poslední době absolvoval. Byl jsem rád, že jsem vůbec pátý ročník ukončil. Byla poměrně krátká doba na přípravu šesti předmětů. Dodělám je za rok a věřím, že studium úspěšně dokončím.

Nyní už jde škola stranou?

U nás na škole doteď nebyly vypisované termíny, státnice jsou jen jednou za rok. Měl bych to za sebou raději už dřív, ale neřešil jsem to. Včera na studijním oddělení nikdo nebyl, proto jsem budoucnost neřešil.

Jste známý i tím, že se věnujete myslivosti, v Čechách máte hony. Nebude vám to chybět?

Věřím, že i ve Zlíně nějaká možnost kolem myslivosti bude. Lítám za kamarádem na Ebro (řeka ve Španělsku), který tam má kemp. Čtyřicet kilometrů od Zlína mám kamaráda, který má nějaké možnosti jak na rybaření, tak i myslivost. Věřím, že nějaká možnost vyžití pro mě tady bude.

Díval jste se, kam by se po okolí Zlína dalo vyrazit?

Abych řekl pravdu, neřešil jsem to. V pátek ráno jsem měl státnice, takže poslední tři týdny jsem věnoval tréninku s kondičním trenérem a učení. Byla to moje veškerá náplň posledních dnů. Teď ve Zlíně musím sehnat bydlení. Tohle začnu řešit až v následujících dnech.

Zbraně máte sebou?

Zatím nemám. (směje se) Ale věřím, že nějaká možnost bude a budu si je moct k sobě přivézt.

Můžete se zapojit do střílení divočáků, kteří se na Zlínsku likvidují kvůli africkému moru…

(smích) To nevím, zřejmě na to musí být nějaké speciální školení, jestli jsem dobře slyšel a pozoroval zdejší kauzu. Ale to asi ne.

Příchod Poletína pohledem vedení klubu

„V Michalovi vidíme velký potenciál v produktivitě týmu. Proto jsme si jej vybrali. Nebereme zahraniční hráče jen proto, aby nám vylepšili třetí nebo čtvrtou lajnu. Počítáme s ním do prvních dvou formací, produktivní hráč má být často na ledě a věříme, že splní naše očekávání. Neznáme ho jen jako hokejistu, ale měli jsme společně s panem Hostákem možnost se s ním potkat už v dřívější době, takže ho známe i po lidské stránce. Jeho charakter a hokejové umění přesně zapadají do filozofie našeho klubu. To je důvod, proč se naše kroky znovu spojily.“

Sportovní manažer Berani Zlín Jiří Šolc