Podobně dopadl i v úterý před Třincem obránce Žižka. Nebo to byl jen strategický tah kouče Rostislava Vlacha, jak probudit kanonýra a s ním i celý tým? Nebo se snad blíží trejd?

„Měli jsme s vybranými jednotlivci ve středu individuální pohovory. A budou hrát ti s nejlepší formou," poznamenal bez dalších podrobností Rostislav Vlach, jenž zároveň proházel i obranné dvojice.

Je to reakce na současnou krizi, která přikovala Zlín na poslední místo v tabulce. Navíc úterní bezkrevný výkon proti Třinci trápení prodloužil.

„Vyrobili jsme školácké chyby a navíc jsme inkasovali dvakrát při vlastní přesilovce. To se nesmí stávat. Rozebrali jsme si jednotlivé herní situace a řekli si pár vět k organizaci hry," poznamenal zlínský stratég.

Jeho tým však nyní čeká pražská Slavia, která se rovněž trápí.

„Doma jsou ovšem hodně nepříjemní. Hrají agresivní hokej s řadou osobních kontaktů a jsou nepříjemní v tlaku před bránou. Momentálně se jim rovněž nedaří. Věřím, že nějaký bod odvezeme," doufá Vlach.

Při zranění brankářů Štůraly i Horčičky se do klece postaví Libor Kašík. Záda mu pak bude krýt z druholigového Vsetína zapůjčený 23letý Petr Hromada. Otazník visí nad startem útočníka Veselého a k dispozici stále nebude ani dlouhodobě zraněný Kubiš, naopak hrát by už měl Roman Vlach.