V neděli proti Vítkovicím (5:2) byla jeho nominace na utkání vzhledem k automatickému trestu jeho konkurenta na další zápas téměř jistá.

„Musím být pořád připravený," říká gólman zlínských hokejistů Tomáš Štůrala, který opět dokázal, že i v kritických chvílích je na něj spolehnutí.

Nebýt pátečního trestu ve hře pro Libora Kašíka, pravděpodobně by i v neděli zůstal sedět na střídačce. Jenže mladší ze zlínského brankářského tandemu nevydržel osekávání svého bývalého spoluhráče Jaroslava Balaštíka. A v 53. minutě ho zkratovitě vyrážečkou třikrát udeřil do tváře, za což musel pod sprchy.

A právě tehdy přišla opět Štůralova chvíle. „Nepříjemné to je, když tam jdete na pár minut a celý zápas mrznete na střídačce. Ale zrovna v Liberci naštěstí nebyla zase taková zima. Je to úděl druhého gólmana, který je na střídačce a musí být připravený zaskočit," uvědomuje si Štůrala, který si po výhře 1:0 vyslechl od Kašíka i omluvy. „Něco mi v tomto stylu říkal," přiznal Štůrala.

Přesto i 30letý gólman už zažil něco podobného. Proto se snáz dokáže vžít do Kašíkovy role. „I mně se několikrát stalo, že jsem vystartoval. Ale naštěstí jsem nikdy pořádně netrefil a nevyloučili mě," podotkl.

Právě obránci by měli zajistit brankáři klid na práci a případné vetřelce v brankovišti srovnat. „Beci vědí, co mají dělat. Maximálně řeknu rozhodčímu, že mě tam seká a ať si to víc hlídá. Určitě se ale snažím zachovat chladnou hlavu, nechci se ničím rozptylovat," nabízí svůj pohled rodák z Uničova.

Situaci, kdy se musel gólman pakovat pod sprchy, zažil v pátek vůbec poprvé. „O tomto pravidlu jsem slyšel až letos. V minulosti při napadení gólmana šel na dvě minuty hráč z pole. Ale tohle jsem ještě nezažil," lovil Štůrala marně v paměti.

V neděli pak Štůrala odchytal spolehlivě celý zápas proti Vítkovicím. Přestože z 25 střel inkasoval dvakrát, ani jeden gól si po výhře 5:2 nevyčítal.

„Ten první byl asi dvakrát tečovaný. A druhý mi propadl mezi nohama. Z deseti pokusů to hráč jednou takhle trefí. A mně to tam spadlo. Stihl jsem se přesunout, ale trefil to," mávl rukou zlínský gólman.

I jemu ale zatrnulo, když hosté vyrovnali z 0:2 na 2:2. „Určitě jsme přestali trošku útočit a čekali jsme, co bude. Za stavu 2:2 jsme pak konečně využili přesilovky," liboval si Štůrala, který se během zápasu musel i rozcvičovat a udržovat v provozní teplotě.

„Byla tam i hluchá místa, kdy jsme hráli dobře, moc práce jsem tam neměl. Snažil jsem se co nejvíc soustředit na hru. Mohl padnout zbytečný gól. Naštěstí to ale dopadlo dobře," oddechl si.

Ševci včera i dnes dostali volno. Na tréninku se sejdou až zítra, jelikož extraligu přerušila reprezentační přestávka. „Pauza se většinou hodí, když se prohrává. Ale aspoň si odpočineme a budeme mít víc sil. Třeba nám to pomůže," myslí pozitivně bývalý gólman extraligového Vsetína, či prvoligových týmů Šumperka a Jindřichova Hradce.

Štůrala si však nevydechl ani včera, jelikož vypomáhal prvoligové Třebíči proti Benátkám nad Jizerou (4:3). „Teď si doma odpočinu u televize a ve středu pojedu normálně na trénink," plánoval Štůrala, jemuž větší zápřah v podobě dvou zápasů během dvou dnů nevadí.

„Beru to jako přípravu na play off. I tam se hrají dva zápasy za sebou. Není na škodu si to během sezony zkusit," hlásí Štůrala.

Ano, čtete dobře. Ve Zlíně se už opět mluví o vyřazovacích bojích. Ševci jsou momentálně osmí s náskokem deseti bodů na nepostupové jedenácté místo. I proto v kabině po vítězných zápasech zní song Věry Špinarové Raketou na Mars.

„Všiml jsem si toho někdy minulý týden. Od té doby to vyhrávalo pokaždé. Ani nevím, kdo to vybíral. Je to ale docela symbolické," usmál se Štůrala.