Sedm výher v řadě, brankář Šimon Hrubec udržel své třetí čisté konto v řadě. Skóre? 40:14. A teď se valí ocelová lavina na trápící se Zlín.

„Můžeme akorát překvapit. Čeká nás těžký soupeř, ale musíme si věřit. Extraliga je vyrovnaná, i Třinec je hratelný, ale samozřejmě za stavu, kdy nám všechno sedne. Rádi bychom zopakovali výkony z posledních dvou domácích zápasů," přál by si kouč zlínských hokejistů Rostislav Vlach.

Výkony jeho družiny mají sice vzestupnou tendenci, ani v posledním zápase v Hradci Králové vyloženě nepropadli, přesto v neděli se po prohře 2:3 vraceli s prázdnou. „Nebylo to špatné. Ale neměli jsme potřebný tlak do brány. Postupnými kroky se k tomu nějak dopracujeme," neztrácí víru Vlach.

Úřadující mistři však aktuálně řeší i potíže s brankáři. Na východě Čech se totiž zranil gólman Štůrala a ani Horčička, jenž byl vypomoci prvoligové Třebíči, není fit.

„Chytat bude Libor Kašík a krýt záda mu bude mladý junior, nebo vyřídíme střídavý start jednomu brankáři z první ligy. To je zatím v řešení," poznamenal 52letý zlínský stratég, který do pole ještě nemůže počítat s Pavlem Kubišem, jenž laboroval s třísly. „Už ale bruslí," podotkl Vlach.

Přestože Zlín je stále poslední, ani tento týden se nedají očekávat žádné hráčské výměny.

„Uvidíme do konce týdne. Musíme něco nachystat, ale výběr hráčů velký není. Podle dalších výsledků to vyhodnotíme," zcela nevyloučil změny kouč Rostislav Vlach.