„Ne, Petr mě nepřemlouval. Domluvili jsme se s klubem už dřív,“ podotkl s úsměvem Bedřich Köhler, jenž se s klubem dohodl na spolupráci na další tři roky.

„Ve Zlíně se nám i s rodinou líbí. Dohodli jsme se na podmínkách, které jsou pro obě strany přijatelné. Nevidím důvod, proč bych tady neměl zůstávat. Jsem rád, že jsem smlouvu mohl podepsat tady,“ přiznal.

Lanařil vás někdo jiný?

Nabídky jsem měl z extraligy i ze zahraničí. Lákaly by mě třeba ruské dolary. (Úsměv.) Ale víc bych se k tomu nevyjadřoval. Zůstal jsem ve Zlíně a tím to hasne.

Kolik jste napočítal zájemců?

Ani nevím. Nechtěl jsem se tím rozptylovat během sezony. Bylo pro mě primární jednání se Zlínem. Řekl jsem si, že ostatní nabídky budu řešit až v případě, že bychom se nedomluvili. Jsem rád, že se to moc neprotahovalo.

Jak vaše rozhodnutí přijali spoluhráči?

Lešoun (Petr Leška – pozn. aut.) byl rád. Larry (Martin Hamrlík – pozn. aut.) říkal, že zatím vtipkovat nebude, protože narozdíl ode mě ještě podepsanou smlouvu nemá. (Směje se.) Až poté bude mít náladu na vtipkování.

Jste s 20 goly v sezoně nejlepším zlínským střelcem. Znamená to pro vás něco?

Je to pěkné. Ale chléb bude zítra stejně drahý.

Když srovnáte vaše předchozí tři sezony ve Zlíně s uplynulou, byla poslední v něčem jiná, pro vás osobně lepší?

Moje pozice se změnila odchodem Baláše (Jaroslava Balaštíka – pozn. aut.). Ani jsem na sebe necítil větší tlak. Ale s Petrem Leškou jsme si před sezonou řekli, že naše úkoly na ledě budou jiné. Museli jsme se přizpůsobit hře bez Jardy Balaštíka.

Jak konkrétně?

Určitě jsem v přesilovkách musel chodit víc před branku. Méně jsem se do spolupráce ostatních montoval a stál víc před brankářem. (Směje se.) Což přesilovkám prospělo. (Další smích.) Neměli jsme ale druhé silové křídlo.

Je vám vlastní hra před gólmanem, nebo se do soubojů v brankovišti musíte nutit?

Vůbec. Od toho tam jsem a to je můj úkol se tam prát o puky.

Kam pojedete na dovolenou?

Asi do Tater na lyže a na termály na dva až tři dny. Jinak budeme doma. Nikam nepojedeme.

Zklamání z vyřazení v sobě pořád máte, nebo už pomalu vyprchává?

Ve čtvrtek na společné večeři jsme se o tom s kluky bavili. Je to strašná škoda, zvlášť za jakých okolností. Dali jsme pologól čtyři a půl minuty před koncem. Hráli jsme tam čtyřikrát, z toho třikrát jsme tam mohli vyhrát. Jednou jsme inkasovali dvacet vteřin před koncem gól, podruhé mi puk přeskočil při nájezdu, když jsem to měl zametat do prázdné branky. I potřetí jsme výhru ztratili ke konci díky neuznané brance. Je to těžké. Člověk ví, že měl postoupit a měl na to.

Budete mít chuť se dívat na hokej?

Chci se od něj izolovat, to vám můžu slíbit. Nemyslím tím nějakou zášť, že jsme nepostoupili. Ale chci si odpočinout. Už toho za ten rok bylo dost.

OČIMA VEDENÍ PSG ZLÍN

„Béďa měl konkurenční nabídky, které byly jednoznačně zajímavější, nicméně dal přednost sportovní stránce tady ve Zlíně, týmu a fungování klubu. Jednání nebyla složitá. Podali jsme si ruce, a přestože nabídky dostával i nadále, smlouvu jsme podepsali, jak jsme se dohodli. Nemůžu nic jiného než jeho přístup ocenit.“

Jednatel PSG Zlín Patrik Kamas