Před Vánoci je napodobil také Tomáš Fořt, který se s klubem dohodl na čtyřleté smlouvě, ve které je však uvedena klauzule pro odchod do zahraničí od sezony 2021/2022.

V posledních týdnech také Berani informovali o uplatnění opce u reprezentačního útočníka Jana Dufka do dubna 2021 stejně jako u juniorského beka Matyáše Hamrlíka.

V posledních dnech do stejného data podepsali nové smlouvy i zkušení beci Tomáš Žižka a David Nosek, jehož pokračování oznámil klub v úterý, den před 39. narozeninami.

„David hraje výborně a má letos po svém návratu nejlepší sezonu ve zlínském dresu. Předloni ho zastavilo nepříjemné zranění, ale nyní prokazuje po celý průběh sezony svou nespornou kvalitu a je pro nás velmi důležitým hráčem,“ zmínil kouč a sportovní manažer v jedné osobě Robert Svoboda, že i devětatřiceti plní roli jednoho z klíčových obránců týmu.

„Na nové smlouvě jsme se dohodli rychle a jsme velmi rádi, že pokračuje v úspěšné kariéře. Svým profesionálním přístupem k hokeji je velkým vzorem pro mladší spoluhráče,“ zmínil Svoboda na adresu zadáka, který v aktuální sezoně jako devatenáctý v pořadí překonal metu 1000. zápasů v nejvyšší soutěži.

„Je to především určitý ukazatel zdraví a poté i výkonnosti. Jsem rád, že to přišlo, předloni jsem se zranil v úvodním kole a dlouho pak nehrál. Člověk se snaží svůj věk nepřipouštět, záleží hlavně na zdraví,“ ví Nosek, jenž se do Zlína vrátil po sedmi letech v létě 2017.

Ve Zlíně zůstane i Bedřich Köhler, který při svém návratu do Baťova města v dubnu 2019 podepsal víceletou blíže nespecifikovanou smlouvu.

I brankářské jedničce Kašíkovi běží kontrakt do dubna 2021. Naopak po sezoně končí smlouvy například nejproduktivnějšímu hráči týmu Antonínu Honejskovi, kreativnímu zadákovi Ralfsu Freibergsovi, jednomu z objevů sezony Francouzi Valentinu Claireauxovi, či střelecky agilnímu Zdeňku Okálovi.

„Stejně jako pro ostatními kluky, kteří nemají smlouvu, ji připravujeme,“ reagoval během ledna generální manažer Martin Hosták v dotazech na vedení na klubovém webu v otázce na setrvání Zdeňka Okála, že postupně klub zveřejní i další setrvání opor.

Ačkoliv je pravděpodobné, že dílčí změny se po sezoně Zlínu nevyhnou, udržet kostru týmu vidí Hosták reálně.

„Jednání probíhají a postupně budeme kádr skládat. Bohužel zatím počítáme s navýšením rozpočtu na současný kádr, nikoliv na nějaké významné posily,“ reagoval Hosták.

Kdo už také prodloužil smlouvu?

David Nosek (na rok do dubna 2021)

Tomáš Žižka (na rok do dubna 2021)

Matyáš Hamrlík (uplatněna roční opce do dubna 2021)

Jan Dufek (uplatněna roční opce do dubna 2021)

Tomáš Fořt (na 4 sezony s klauzulí platnou od průběhu sezony 2021/2022)

Jiří Ondráček a Pavel Kubiš (nespecifikované víceleté kontrakty od února 2019)