Právě tyto úspěchy staví dnes šestačtyřicetiletý Němčický úplně nejvýš. „Kariéru hodnotím pozitivně. Určitě si nestěžuji. Beru to, jak to je. Hokejem jsem se živil do pětatřiceti let,“ připomíná rodák z Uherského Ostrohu, kde jako malý ještě na otevřeném stadionu začínal s milovaným sportem. „Bylo to zajímavé. Pamatuji si, když první třetinu sněžilo, druhou pršelo a ve třetí jsme sbíraly po ledě saze z Dyasky (firma sousedící se zimním stadionem - pozn. red.), což dnešní mládežníci už nezažijí,“ říká Němčický.

Dres mateřského oddílu navlékl znovu po několika letech, aby společně s dalšími známými odchovanci ve speciálním zápase proti legendám Zlína, kde rovněž působil, oslavil výročí devadesáti let od založení hokeje v městečku na Slovácku. „Je to krásné číslo. Historie tohoto klubu je obdivuhodná. Jsem rád, že se mohu připojit k oslavě a mezi zástup gratulantů,“ těší Němčického.

Exhibiční duel si náramně užil. Jako jediný ze všech aktérů nastoupil za oba týmy. Střelecky se ale prosadil až při nájezdech v dresu Zlína. „Je to vždycky skvělá příležitost, jak se s kluky sejít a zahrát si. Že k nám přijeli zrovna kluci ze Zlína, je perfektní. Roky přibývají, každý už nechodí bruslit. O to je to hezčí,“ říká.

Ostrožský výběr se v rámci oslav výročí devadesáti let založení hokejového klubu utkal s legendami Zlína.
Pět gólů Sakrajdy nestačilo. Legendy Zlína padly v Uherském Ostrohu na nájezdy

Ani Tomáš Němčický se po skončení kariéry na led už moc nedostane. „Chodím se nepravidelně sklouznout s kamarády z Uherského Hradiště, kde bydlím,“ hlásí. „Teď už to moc nebolí. Jdeme si zahrát a ve zdraví to přežít. I teď při exhibici jsme chtěli udělat radost sobě i divákům,“ přidává.

Jinak v hokeji se nijak neangažuje. Většinu volného času tráví s rodinou. I na extraligu do Zlína jezdí pouze výjimečně. „Sleduji to spíš v televizi,“ přiznává.

Beranům ale samozřejmě fandí. Vždyť v Baťově městě působil od třinácti let. A když v bohaté kariéře prošel víc českých klubů, Zlín vždycky bral jako domovský oddíl. „Jsem rád, že se kluci zvedli. Začátek byl hrozný,“ ví nejen Němčický.

Týmu i přes mizerný rozjezd věří. „Neříkám, že teď budou vyhrávat každý zápas, ale body dělají, takže neztrácejí kontakt s ostatními týmy, což je důležité,“ míní a doufám, že v tom budou Berani pokračovat. „Před sezonou vyhlašovali útok na play-off, třeba se jim to podaří a dostanou se do klidných vod,“ přeje si Němčický, který se zajímá i o výsledky Uherského Ostrohu v Krajské lize jižní Moravy a Zlína. „Kluci, co tady hrají, prošli mládeží Zlína, takže jsou našlapaní a na tuto soutěž mají parádní mužstvo,“ myslí si.

Legendární zlínský hokejista Petr Leška (vlevo) se při oslavách v Uherském Ostrohu ochotně vyfotil s fanouškem Davidem Hájkem.
Lešku vyvěšení dresu těší. Bude to ukončení mé kariéry, ví extraligový šampion