„Možnost zůstat ve Zlíně samozřejmě byla. Ale tím, že jsem se dohodl s Jihlavou, se to uzavřelo. Jako krok zpět to určitě neberu," tvrdil Čachotský, který však má vyřízené střídavé starty v Baťově městě a v případě potřeby bude k dispozici.

„Pravdou je, že Dukla měla fakt veliký zájem. Volali jsme si i během sezony. Béďa (Bedřich Ščerban, jednatel HC Dukla – pozn. aut.) se ozval, měl velký zájem o můj návrat. Chvilku jsme se dohadovali a nakonec i dohodli," glosoval svůj návrat Čachotský, který v Jihlavě podepsal dvouletou smlouvu.

„S Tomášem to bylo docela složité, musel jsem ho pořád uhánět. Volal jsem mu v úterý, já ještě nevím, odpovím v pátek. Potom chtěl znovu čas do úterka, do dalšího pátku… Bylo to hodně přemlouvání, už jsem dokonce uvažoval o tom, že to vezmu přes manželku," usmíval se Ščerban.

Čachotský odehrál včetně play-off celkem 54 zápasů, ve kterých vstřelil osm branek a přidal 12 asistencí. Navzdory zranění v přípravě, kdy první zápas odehrál až v 8. kole začátkem října v Karlových Varech.

„Proto byl pro mě začátek těžký. Navíc mančaftu se příliš nedařilo. Postupně jsme se z toho dostávali a nakonec to, myslím, dopadlo dobře. Postoupili jsme alespoň z jedné série v předkole play-off. Potom se Spartou jsme to sice nezvládli, ale to už nám fakt docházely síly. Pro mě to byla celkově fajn sezona. Po nějaké době jsem si mohl porovnat první ligu s extraligou," podotkl Čachotský, který měl i svůj zvláštní tréninkový rituál.

Ve Zlíně si náhradní hůl jako jediný nechával za mantinelem vedle střídačky.

„To si ani neuvědomuji. Spíš jsem si ji jen pravidelně odkládal na stejné místo," usmíval se Tomáš Čachotský.

(dan, líb)