Výsledek přitom mohl být minimálně trochu odlišný.

„Kdyby“ právě 19letému forvardovi pět vteřin před koncem úvodního dějství rozhodčí uznali trefu na 1:3.

Podle verdiktu sudích Antonín Honejsek nedovoleně bránil domácímu gólmanovi Dominiku Frodlovi – Seberovi tak arbitři nakonec třetí extraligovou trefu kariéry odvolali, Honejsek se navíc při důrazu na brankovišti zranil.

„Jejich obránce tečoval puk za branku. Otočil jsem se, sledoval, co se děje a kotouč vyplaval přede mnou. Měl jsem odkrytou klec,“ přiblížil Sebera, který se z trefy za záda Frodla mohl radovat jen krátkou chvíli.

Samotný hráč si uvědomil, že jeho případná trefa by ještě hostující celek mohla nakopnout do zbývajících dvou třetin.

„Kdyby branku uznali, tak zápas je možná jiný. Na kdyby ale hrát nemůžeme,“ ví dobře.

Plzeňské mužstvo se úvodních tří branek dočkalo během prvních čtrnácti minut duelu, což výrazně napovědělo o spádu večerního střetnutí.

„Přehráli nás, věřili si. Když dali gól, měli klid na hokejkách, který naopak absolutně nemáme,“ mrzí věkem ještě juniorského útočníka.

„Na každou trefu se hodně nadřeme, není to dobré. Leží na nás deka. Je to boj,“ smutní Matěj Sebera, který tak se svými spoluhráči musel od konce ledna skousnout dvanáctou porážku Beranů.

Jediná výhra v tomto období přišla v domácím utkání proti Mladé Boleslavi, kdy se svěřencům Roberta Svobody podařilo favorita překvapit a zvítězit 3:2.

Druhé výhry za uplynulých čtrnácti dní se však v Plzni nedočkali i vinou rozdílu v početních převahách – zatímco Západočeši zužitkovali dvě z pěti, hosté při stejném počtu výhod neuspěli ani jednou.

„Vyšly jim, s Gulašem (Milan Gulaš – pozn. red.) je mají hodně silné. Nám nejdou. Určitě by pomohlo, kdyby nám z nich spadl gól,“ věří Sebera v kouzlo přesilových her.

Pokud se kdokoliv po zápase podíval na statistické údaje, musel být rozdílem skóre překvapen. Střelecké pokusy skončily shodně 33:33.

„I když to na střely bylo vyrovnané, tak musíme uznat, že byli lepší, padalo jim to tam,“ neschovává se za nic šikovný forvard.

Kvalita Škodovky v útočné fázi je přitom vyhlášená – v probíhajícím ročníku Tipsport extraligy dosud nastřílela 156 branek, což z ní dělá čtvrté nejlepší mužstvo soutěže v daném ohledu.

„Před třetinami jsme si říkali, že se budeme snažit nedostat gól. Ofenzivní síla Plzně je velká, což také ukázali. Nevyšlo nám to, dali nám branky.“

Hokejisté Zlína z posledních třech zápasů obdrželi osmnáct branek. Matěje Seberu nejen kvůli tomuto další porážka Beranů velmi mrzela.

„I když výsledek vypadá blbě, tak to není tak, že bychom sezonu dohrávali,“ zdůrazňuje jednoznačně.

„Musím říct, že se snažíme se. Bohužel nám to nejde,“ uzavírá sklíčeně mladý borec.

Berani předposlední zápas letošní sezony sehrají v pátek na ledě Liberce.