„Byl jsem trochu nervózní, ale čekal jsem to mnohem horší. Soustředil jsem se na svůj výkon, abych to tam klukům moc nekazil,“ usmívá se naděje zlínského hokeje.

Šikovný útočník, který byl za listopad 2018 vyhlášen nejlepším hráčem ELIOD Extraligy dorostu, do nejvyšší soutěže nakoukl i vinou zraněného útočného kvarteta Zdeněk Okál, Jakub Herman, Štěpán Fryšara a Pavel Sedláček.

„Večer před zápasem jsem obdržel zprávu od pana Svobody (hlavní trenér Robert Svoboda – pozn. red.), že se může stát, že další den budu hrát proti Kometě a ať přijdu dřív do šatny,“ přiblížil Chludil, jak se poprvé dozvěděl o potenciální šanci v premiérovém zápase extraligy.

Definitivní potvrzení přišlo v osudový pátek.

„Prakticky jsem se to dozvěděl až v den zápasu, kdy pan trenér po ranním tréninku za mnou přišel a řekl, že večer hraju.“

Vzhledem k nedávnému ukončení mládežnických soutěží bylo nasazení Lukáše Chludila do zápasu s Brnem překvapením. Jak však talentovaný borec přiznal, s prvním týmem Zlína se připravuje už delší dobu. „S A-týmem trénuji přibližně dva měsíce,“ poodhalil.

Spoluhráči mu pomohli

Premiéra v nejvyšší soutěži tak pro mladého hokejistu byla o to snadnější. Zvláště, když se mohl spolehnout na své parťáky z kabiny.

„Klukům bych určitě chtěl poděkovat za velkou podporu. Radili mi a hlavně říkali, ať si to užiju. Trenérům děkuji za příležitost, kterou jsem od nich dostal. Jsem za to moc rád,“ usmívá se nadšeně.

Debut mu pokazila vysoká porážka, Berani na ledě Komety Brno prohráli vysoko 3:9.

„Utekl nám úvod zápasu, dostali jsme dva rychlé góly. S takovým soupeřem jako je Kometa je těžké dotahovat ztrátu,“ ví dobře Chludil, kterého rovněž trápila absence fanoušků na zimním stadionu.

„Určitě mě to mrzelo. Zápas s přítomností diváků je úplně o něčem jiném. Je to velká škoda,“ prohodil rukama.

Velký okamžik Lukáše Chludila neunikl ani jeho nejbližším, kteří mu debut přáli.

„Od kamarádů mi přišlo několik zpráv s gratulacemi. Rodiče a moje přítelkyně byli určitě rádi, protože ne každému se něco takového poštěstí,“ uvědomuje si talentovaný útočník, který už má za sebou také deset reprezentačních startů v mládežnických týmech České republiky.

Především rodiče se však produktivního forvarda snažili udržet nohama při zemi.

„Taťka mi po zápase říkal, že to byl pouze první krok. A že pokud v hokeji něčeho chci dosáhnout, tak mě čeká ještě spousta tvrdé práce.“

Lukáš Chludil zářil už v dorostenecké kategorii – během 52 zápasů v ní posbíral 107 kanadských bodů. (41+66)

Dařilo se mu také mezi juniory – v šesti utkáních letošní sezony svému týmu pomohl 8 body.

Čím je tedy výjimečný?

„Spíše je to otázka na trenéry, hokejem se snažím bavit. Ale myslím, že je to hokejové myšlení a docela slušně bruslím,“ popsal své silné stránky.

Ve škole mu vychází vstříc

Jelikož až o velkých prázdninách dosáhne plnoletosti, stále je studentem střední školy – ve Zlíně navštěvuje Střední školu podnikatelskou.

„Škola mi vychází vstříc. Doháním učivo v každém volném čase,“ nezanedbává studijní povinnosti.

Kromě ledního hokeje však zvládá také další sport na vysoké úrovni – a to inline hokej.

„Mám na něj hodně pěkných vzpomínek. S IHC Devils Zlín jsme vyhráli několik titulů v českých mládežnických soutěžích. Také rád vzpomínám na dva tituly mistra Evropy a to v kategoriích U16 a U18,“ líčí velké úspěchy.

Přechod z jednoho sportu do druhého mu však problémy nedělá.

„Za tu dobu už ani ne, protože tyto oba sporty dělám souběžně od malička,“ uzavírá talentovaný útočník.