Čaroval. Pochytal řadu těžkých střel, napočítali mu pětatřicet zásahů. V nájezdové loterii ale vládli Oceláři a vynutili si sedmý rozhodující zápas.

„Na penalty jsme si věřili, ale Třinec měl víc štěstí. Věřím, že se o postupovou radost podělíme se svými fanoušky,“ věřil Altrichter.

Pokud prvního nájezdníka Kropáče vytěsnil ramenem, na druhé straně Hamrlíkův blafák do bekhendu poslal Zlín do vedení.

Následně ale Zadina vyrovnal precizním švihem pod horní tyč. „Přitom ho znám, čekal jsem, že zvolí takové řešení. Na puk jsem si sáhl, ale on to trefil parádně. Takhle mu to sedne jednou ze sta pokusů,“ myslel si Altrichter.

Balaštík pak trefil jen brankáře.

Před třetí sérií nájezdů poradil zkušený Zadina mladému Polanskému, který procedil kotouč mezi Altrichterovými betony.

„Trochu mě překvapil. Jel hodně pomalu. Čekal jsem, že vystřelí na lapačku a on mi to dal mezi nohy. Udělal to moc dobře,“ chválil soupeře.

Leška nezasune kotouč k tyči, na druhé straně Žabkovi nevyšlo troufalé zakončení jednou rukou. Proti Lakosilovi se neprosadil ani Barinka a na Altrichtera si nepřišel ani mladý Slovinec Hebar. „Je nepříjemné, když na vás najíždí někdo, koho neznáte. Ten tam skočil vyloženě ze střídačky, předtím toho moc nenahrál,“ všiml si Altrichter. Když Veselý přestřelil, Zlínští padli fotbalovým výsledkem 0:1.

Sedmý rozhodující duel ale Zlínští doma zvládli a postoupili do semifinále.