„Byl jsem v šoku a jen jsem se ohlídl na kostku jaký je čas a řekl si, že to začíná skvěle tady,“ popisoval Kašík, jemuž brzký gól dali zlínští fanoušci pořádně sežrat pokřikem „díro“.

Při odchodu jste si spletl kabiny. To bylo záměrně nebo doopravdy?
Děkoval jsem stadionu za skvělou atmosféru, a že bylo vyprodáno. Šlo o velké derby, na které jsem se těšil, a mísilo se ve mně mnoho emocí. Děkoval jsem zlínským i komeťáckým fanouškům za skvělou atmosféru, jestli místní blbě pochopili, že jsem se jim vysmíval, tak to určitě ne, jen jsem jim děkoval. Takový je prostě hokejový život.

Hned po devíti vteřinách jste dostal gól. Jak vám bylo?
Hodně jsem se připravoval, ale myslím, že jsem trochu zaspal, protože jsem o hráči vůbec nevěděl, hlídal jsem si tyčku a z ničeho nic přišel puk dozadu a dával do prázdné brány. Byl jsem v šoku a jen jsem se ohlídl na kostku jaký je čas a řekl si, že to začíná skvěle tady. Jinak musím říct, že kluci mi neskutečně pomohli, hráli výborný hokej a teď budu mít klidnější hlavu na reprezentační pauzu.

Pak hned další střela?
Hodně jsem se do Zlínu těšil, vyprodaná hala, jenže hned jsem dostal gól. Lidé mě ve Zlíně z ničeho nic nemají rádi. Je to takové… Zajímavé. Na tohle nejsem zvyklý, ale jak říkám: vše zlé je k něčemu dobré.

Vítězný zápas, byl potřeba?
Takovéto zápasy potřebuji víc a víc, abych se dostal do formy a klukům výrazněji pomáhala. Ti dnes byli výborní, hráli poctivě celých šedesát minut.

Proběhlo nějaké hecování se zlínskými spoluhráči?
Abych pravdu řekl, tak jsem nevnímal fanoušky ani kluky. Nic tam nebylo. My jsme hráli fakt dobře.

Vnímal jste před zápasem diváky?
Spíš jsem to bral, tak že jsem doma, kde se mi vždy dařilo. Nepřipouštěl jsem si, že mě tu lidé z ničeho nic nemají rádi. Třeba časem pochopí, že je to hokejový život a takové kroky hokejisté musí dělat, i když se to některým lidem nelíbí. Mají na to však právo, mě to trochu mrzí, ale ještě jednou říkám, aby to špatně nebrali, já po zápase děkoval za skvělou atmosféru. Žádné vysmívání.

Cítil jste hořkost, když na vás řvali: díro, díro?
Tímhle si projde každý, kdo někam přejde. Abych řekl rozdíl mezi přechodem hráče v Rusku a u nás, tak v Rusku, tak ho následně fanoušci přivítali, pogratulovali a přáli mu hodně štěstí. U nás je to specifické v tom, že jsem přešel mezi velkými rivalů. Fanouškům zlost nemám za zlé.

Oslava po konci zápasu se ale moc nehodí před bývalými fanoušky, ne?
Beru to taky tak, že sport děláme pro lidi. Ať jsou frustrovaní z práce, tak si to na zápase můžou vylit, ale já jsem splachovací, takže to přijmu. Chtěl jsem si užit radost z vítězství. Radoval bych se jak v Brně, tak ve Zlíně. Za výhru jsem vděčný.

Byl jste někdy dřív v prostorách pro hosty na stadionu?
Ano, když se fasovala nová výstroj, tak jsme ji dostávali tady.

Měl jste klidné spaní před zápasem?
Můžu říct, že docela jo. Včera jsem šel do kina, podíval jsem se pak na seriál, věděl jsem, že jsem udělal maximum v tréninku. Připravuji se, co nejvíc to jde. Když se připravujete nejlíp, jak to jde, tak oblbnete hlavu a jste klidní v tom, že jste připravení.

Jinak vše proběhlo podle vašich představ?
Ano. Gól po devíti sekundách moc v pohodě není, ale jinak vše v pohodě. Od toho jsou zkušenosti a kluci mi pomohli.

Dlouho na vás nešla střela. Byl jste studený?
Tohle je vždy těžké. Potom šla jedna střela, která se blbě odrazila. Když nejsem pod častou kadencí střel, tak je to těžší, ale společně se spoluhráč jsme to zvládli.

Jak se vám zamlouval výkon Komety. Ukázali jste svou skutečnou sílu?
Nechci nic zakřiknout. O Kometě je všeobecně známo, že má silnou ofenzivu. Stačí se podívat na jména, ještě navíc na ta která přišla. To je neskutečné. S obrovskou pokorou sleduji hráče a snažím se co nejvíc pomáhat.

Půjdete nyní pěšky domů nebo pojedete do Brna?
Vzhledem k tomu, že máme ještě zápas v Lize mistrů a nevím, jestli budu chytat, bohužel pro maminku, protože nezůstanu doma na večeři. Pojedu zpátky do Brna.

Jak se vám zamlouvá nová kostka na stadionu?
Mohla by být o něco níž, ale jinak je fantastická. Konečně se jí tady ti lidi dočkali.

Slušelo vám to na ní?
Ani jsem se na ni nedíval, protože je moc nahoře. Soustředil jsem se jen na hru.

Viděl jste něco na starých kostkách?
Z těch starých co tu byly, tak se mi nejvíc líbila taková ta diodová, jak tam vždycky byly ty ruky, které tleskaly, když padl gól. Mělo to ještě polyfonní melodie, ale to právě mělo svoje kouzlo. Tady jsem vyrůstal, mám to tu rád.