Upekl se váš návrat do Zlína rychle?
Ano, bylo to rychlé jednání. Můj zájem byl jít do Zlína. Celkem rychle jsme našli společnou řeč.

Varianta pokračovat v Třinci nebyla?
Ve hře to bylo, ale asi by to nedopadlo. Nedával jsem tomu moc velkou šanci. To člověk pozná už během sezony a vycítí to. Asi ne.

Měl jste i jiné možnosti?
Priorita byla jít do Zlína. Mé kroky směřovaly sem. Byl jsem tady spokojený. Chtěl jsem blízko domů. Zlín byl pro mě přirozená volba. Hrávalo se mi tady dobře. Byl to důvod, proč jsem se sem vracel.

Olomouc coby mateřský klub se vám neozvala?
Ne, s ní jsem nejednal vůbec.

Nemrzí vás to?
Ne. Nevím, co k tomu říct. Jednali jsme se Zlínem a jsem tady. Nikdy jsem tam nehrál. Ani nevím, že by snad agent s Olomoucí jednal. Prostě jsme si řekli, že zkusíme jednat se Zlínem a to se povedlo.

Spoustu kluků znáte jako soupeř, ale s některými jste tedy ještě hrával, co?
Asi se čtyřmi hráči. Zbytek jsou to noví kluci. Je tady moc mladých kluků, se kterými jsem se nepotkal. Myslím, že se rychle seznámíme.

Cítíte se už jako jeden ze starších?
Necítím se, ale jsem. (směje se) Cítím se relativně dobře, pořád stejně. Těžko se to odhaduje, ale každý by chtěl hrát hokej co nejdéle. Pro mě je prioritou dodržet tuto dlouhodobější smlouvu, kterou jsem podepsal. Poté se uvidí.

V Třinci byly ambice vždy titul, ve Zlíně to bude postup do play-off. Jak se s odlišnými ambicemi srovnáte?
Nevím, na to se těžko odpovídá. Samozřejmě v Třinci byly vždy nejvyšší ambice. Paradoxně jsme dvakrát vypadli se Zlínem v play-off. Doufám, že si mužstvo sedne a budeme hrát nahoře, jak je a byl Zlín zvyklý.

Zlín čeká jubilejní padesátá sezona v nejvyšší soutěži, takže určitě nebude chtít zůstat bez úspěchu…
Bylo by to samozřejmě krásné. Já doufám, že tomu trošku pomůžu.

Připomněl jste dvě série play-off Třince se Zlínem. Cítil jste, že mají Oceláři komplex?
Vzhledem k tomu, kolik se tam během třech let a dvou play-off protočilo hráčů, můj názor je, že to absolutně vliv nemělo. Nicméně postoupit se nepodařilo ani jednou. Hráči tam jsou posbíraní z celé republiky. Ti nemohou mít žádný blok ze Zlína.

Vaším trenérem je Martin Hamrlík, se kterým jste toho ještě spoustu odehrál a slavili jste společně i mistrovský titul v roce 2004. Je pro vás důležité, že je tady?
Je to nezvyk, ale poslední dobou se už stává, že ze spoluhráčů jsou trenéři a manažeři. Není to něco nezvyklého. Ale osobně mě to po skončení kariéry moc neláká. Přivítal mě v pohodě, ale viděli jsme se jen strašně krátce, takže ani k žádnému vtípku nedošlo.

Co se vám vybavilo, když jste dorazil do Zlína na zimák?
Že vchod do kabiny je stále stejný. Ale kabina se výrazně zlepšila. Jinak jsem nad tím nepřemýšlel. Je to delší doba. Pro mě byl nejintenzivnější první rok, co jsem odešel. Pak už člověk návraty tolik neprožívá.

Tenkrát v roce 2010 jste odcházel do Karlových Varů, které v neděli sestoupily. Jak to vnímáte?
Bylo mi líto, když jsem si to včera večer přečetl. I Vary mi přirostly k srdci, i když se ze začátku nezdálo, že by to tak mohlo být. Nakonec ano. Mrzí mě to. Hokej ve Varech má výborné zázemí, fanoušci však v posledních letech moc nechodili. Pokud by se hrálo nahoře, bylo by to zřejmě naopak.

Malou výhodu lze vidět v tom, že už nebudete jezdit dlouhé štreky napříč republikou, ale jen na Vysočinu do Jihlavy…
Většina klubů z Moravy je nadšená. Cestování je nepříjemné, ale do Varů jsem se vždycky těšil.