„Michal mi volal a říkal, že toto angažmá má smysl. O lidech okolo klubu mi sděloval pouze pěkné věci. Neřekl nic špatného,“ přiblížil borec se 37 starty v KHL.

Hokejoví Berani i přes nedávné domácí výhry proti Olomouci a Třinci zůstávají na posledním místě Tipsport extraligy, které znamená přímý sestup do Chance ligy. Na předposlední Kladno ztrácí osm bodů, tým okolo Jaromíra Jágra navíc disponuje zápasem k dobru. „Trápí ho, v jaké pozici se klub momentálně nachází," nastínil Michasjonok.

Že Michal Jordán při obchodu sehrál svoji roli potvrdil i hlavní kouč Beranů Luboš Jenáček. „Michal nám poskytl cenné informace, co se týče jeho pracovitosti, tréninkové morálky a základní herní charakteristiky,“ čerpal lodivod zlínské lavičky informace od kapitána aktuálně 10. týmu Východní konference.

Příchod šikovného útočníka se přitom ani zrodit nemusel. Kdyby chytl laso z jiného klubu. „Měl jsem možnost zůstat v Rusku. Rozhodl jsem se ale pro novou výzvu, což mi i z pohledu kariérního růstu poradil agent,“ připustil útočník, jenž během svého dřívějšího působení v juniorské MHL posbíral 73 kanadských bodů.

Vladimir Michasjonok po působení v MHL nastupovalv Kazachstánu, VHL (Vyšší hokejová liga) a naposledy právě KHL. Jaký oproti české nejvyšší soutěži očekává rozdíl? „To teprve uvidím v nejbližší době. Bylo mi však řečeno, že je to tady rychlejší, stejně jako větší rozměry hřiště," dozvěděl se o Tipsport extralize třetí Rus v historii zlínského klubu.

Jasno o jeho pozici naopak už má trenérský triumvirát Luboš Jenáček, Luboš Rob, Martin Hamrlík. „Viděli jsme pár videí a jsme přesvědčeni, že nám v současné situaci pomůže. Je to útočník, který má dobré bruslení, techniku hole a určitě se prosadí v zakončení. Věříme, že vedle gólů připraví i asistence a bude produktivní,“ věří Jenáček v kvality šikovného forvarda.

Prokáže je Vladimir Michasjonok už v zítřejším střetnutí na ledě Mladé Boleslavi? Začíná se v 16.00 hodin.