V domácí odvetě, kterou 13. února 1987 stejně jako první duel na ledě „Tesly“ prohráli (2:6 a 2:4), dokonce zaznamenal ve 36. minutě gól do sítě tehdy 22letého brankáře Dominika Haška. Jeho trefa na 1:4 ovšem jeho tým ke kýženému obratu nenastartovala.

„To je tak dávno, že si už na to ani nevzpomínám. Pouze vím, že nás Pardubice vyřadily. Více si opravdu nevybavím,“ omlouval se 42letý Jurík, který se po skončení hráčské kariéry věnuje trénování. „Po nedávném ukončení spolupráce ve druholigovém Vsetíně si nyní hledám nové angažmá,“ upřesnil.

V blížícím se čtvrtém vzájemném měření sil Zlína s Pardubicemi v rámci vyřazovací části samozřejmě přeje „svým“ barvám, ovšem favorita v něm nevidí. „Šance na postup jsou vzácně vyrovnané. Vždyť oba za 52 kol nasbírali stejný počet bodů a o umístění na čtvrté a páté příčce muselo rozhodnout až kritérium vzájemných zápasů, které mírně hovoří ve prospěch svěřenců trenéra Venery. Tato dvojice je nejvyrovnanější ze všech,“ míní v minulosti technický hokejista, který v dresu Gottvaldova a Zlína během osmi sezon (1986 – 1995) odehrál 360 utkání a v nich vstřelil 119 gólů.

„Největší přednosti současného týmu PSG vidím v dobré defenzivě, kdy inkasoval velmi málo branek a předvádí disciplinovaný hokej. U Pardubic mě pro změnu straší neskutečná úspěšnost na ledě soupeřů. Na druhou stranu tyto přednosti se zřejmě ve vyřazovací části smažou, neboť oba aktéři půjdou v každém duelu až na krev. Čeká nás dlouhá a vyrovnaná série,“ předpovídá Jurík.