„Byli jsme po pauze v určitém očekávání. Naštěstí jsme měli dobrý vstup do zápasu. Průběh zápasu jsme ale kontrolovali a zaslouženě vyhráli," lebedil si asistent zlínského trenéra Juraj Jurík.

Prořídlé tribuny totiž na první trefu nemusely dlouho čekat. Už ve 3. minutě nabil Leška Marušákovi, který po sedmi vteřinách využil přesilovku. Dobrou náladu a úsměvy na tvářích fanoušků vyloudil o dvě minuty později Melenovský, který pláchl chomutovské obraně a neomylně blafákem po čtyřech měsících čekání na gól zavěsil. „Když po první střele inkasujete, nehraje se dobře. Hrál se ale rychlý hokej v dobrém tempu," tvrdil již třetí hlavní kouč v sezoně na chomutovské střídačce Jaroslav Beck.

Berani měli herně navrch, na Pirátech byla i po pauze až příliš znát bezmoc z rodící se 21. porážky v řadě. Po 85 vteřinách druhé třetiny si udělal „dobrý den" z obrany hostů Honejsek a efektním blafákem potřetí rozesmutnil Růžičku. O chvíli později jen postavení v brankovišti Okála připravilo o gól Čecha. Na druhé straně se na chvíli nadechl i Chomutov, který Bartečkem využil přesilovku. „V oslabení jsme měli problémy. S dalšími zápasy snad půjde forma nahoru. V Chomutově ale mají zkušené hráče, kteří umějí v početní výhodě zahrát. Tam nás prověřili," věděl Jurík.

V polovině zápasu ale vrátil pohodu na zlínské hokejky čtvrtým zásahem Okál. Chomutovský zmar dokonal Kämpf, který neproměnil trestné střílení po faulu Zámorského. Jenže ve 35. minutě využil po teči druhou přesilovku hostů Bomersback.

Ovšem hned v úvodu třetí třetiny v přesilovce pět na tři berani vyšachovali celou obranu i s Růžičkou a Balaštíkovi stačilo trefit odkrytou branku. Jenže deset minut před koncem se opět na rozdíl dvou branek Chomutov dotáhl zásluhou Kašeho. Chomutov se ještě snažil kousat, ale šestou trefou Ondráček v Pirátech probudil jen frustraci a bezmoc. Páru vypustil především Svoboda v šarvátce s Čajánkem. Děsivou 21. porážku za sebou tím ale Piráti neodvrátili. „Bylo ale vidět, že v pauze udělali velký pokrok. Hráli konsolidovaně a za nepříznivého stavu neměli co ztratit, jelikož každý zápas je už pro ně přípravou na boj o udržení," dodal Jurík. ⋌(dan)

PSG Zlín – Piráti Chomutov 6:3

Branky a nahrávky: 3. Marušák (Leška), 5. Melenovský (Řezníček, Zámorský), 22. Honejsek (Řezníček, Zámorský), 31. Okál (Holík), 41. Balaštík (Köhler, Leška), 58. J. Ondráček (Melenovský) – 27. Bartečko (Pulpán), 35. Bomersback (Pulpán, J. Straka), 50. O Kaše (Balej). Rozhodčí: Souček, Šír – Jelínek, Pešek. Vyloučení: Vyloučení: 7:10. Využití: 3:2. Diváci: 3013. Třetiny: 2:0, 2:2, 2:1.

PSG Zlín: Kašík – Marušák, Kotvan, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík – Balaštík, Leška, Köhler – Honejsek, Čajánek, O. Veselý – Okál, Holík, F. Čech – J. Ondráček, Melenovský, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Chomutov: Martin Růžička – J. Stehlík, Pulpán, M. Jass, J. Mrázek, Lojek, Krstev, Bartejs – Bartečko, Jaroslav Svoboda, Bomersback – Šagát, J. Straka, Kubinčák – D. Hruška, Račuk, Hřebejk – Balej, Kämpf, O. Kaše. Trenéři: Beck, Martínek a R. Kaše.