„Využijeme opět osvědčené tréninkové prostory v nejbližším okolí, tradičně fotbalové hřiště v Mladcové, atletickou dráhu na Stadionu mládeže a k tomu posilovnu na PSG aréně. Chceme trénovat na dvě, případně tři skupiny. Jednak z hlediska věku, ale hlavním důvodem je omezení některých hráčů kvůli zranění. Budou mít odlišný individuální program, aby předešli nespornému riziku obnovení zranění a stoprocentně vyléčili šrámy z minulé sezony,“ přiblížil hlavní trenér ševců Rostislav Vlach.

Berany před nadcházející sezonou Chance ligy nečeká žádné soustředění, připravovat se budou výhradně v domácích podmínkách. Na úvodním srazu chyběli pouze Valentin Claireaux, který se s francouzskou reprezentací připravuje na mistrovství světa, a Daniel Bukač plnící si studijní povinnosti. 

Fanoušci Beranů. Ilustrační foto
Berani zveřejnili ceny vstupenek a permanentek na Chance ligu

Ostrý trénink později absolvuje kvarteto hráčů Jiří Ondráček, Daniel Gazda, Mikuláš Zbořil a Denis Kindl. „Mají na začátku přípravy úlevu a dali jsme jim pár dnů na dovolenou. S Mikulášem jsme se domluvili, že si dva týdny odpočine a poté se zapojí do přípravy. Jirka Ondráček, Denis Kindl a Daniel Gazda skončili sezonu teprve před pár dny a dostali zhruba deset dní zaslouženého volna, než zahájí ostrý trénink,“ nastínil Vlach.

Hokejistům Zlína suchá příprava potrvá do 1. července, znovu se poté sejdou 20. července.

DALŠÍ ČLÁNKY O BERANECH

Petr Mrázek v posledních dvou sezonách Chance ligy nasbíral 94 kanadských bodů.
Mrázek odmítl extraligu, u Beranů cílí na úspěch: Lepší mužstvo vybrat nemůžete
Hlavní kouč zlínských Beranů Rostislav Vlach.
Kouč Beranů Vlach: Kádr je částečně extraligový. Promluvil o Gazdovi i derby
Útočník Beranů Pavel Kubiš.
Kubiš o Ondráčkovi i Chance lize: Soutěž je náročná, musíme přepnout
Jiří Ondráček ve Zlíně odehrál 661 zápasů.
Novinky v kádru Beranů: Vrací se Ondráček, končí Žižka nebo Okál