Bývalý hráč Dinamo Riga ještě včera večer nechyběl ve večerním derby na ledě Komety Brno, kde Beranům pomohl k zisku bodu. Na ledě strávil vůbec nejvíce času ze všech hráčů, konkrétně 24 minut a 25 vteřin. Do statistik se mimo jiné zapsal jednou střelou a jedním úspěšným blokem.

Hned během pondělního dne se ještě vydá do rodného Lotyšska, kde v RIze s národním týmem podstoupí přípravu. Ve středu se společně se svými krajany vydá do Švýcarska, o den později vyzvou právě domácí mužstvo. Páteční soupeř zejde z duelu Slovensko/Norsko. Vítězové se proti sobě postaví v boji o první místo, poražení budou usilovat o třetí pozici.

Kouč Beranů Luboš Jenáček.
Hlavní kouč Beranů Jenáček: Polovinu bodů po 8 zápasech bychom brali

Roberts Mamčics za svoji zemi naposledy nastoupil o uplynulé reprezentační přestávce, kdy se zúčastnil turnaje v Esbjergu. Lotyšsko tehdy porazilo Norsko 3:1, s Dánskem padlo 1:5. Mamčics má celkově na kontě patnáct startů.

Šikovný obránce, který do Zlína přišel na konci října, v novém působišti odehrál čtrnáct zápasů, ve kterých si připsal tři asistence. Na ledě v průměru strávil 21 minut.