„Výborně jsme forčekovali v útočném pásmu. Kachnovi (Ondřej Kachyňa – pozn. red.) přišel puk na modrou, pak se to dostalo ke mně. Následně jsem už jen vystřelil. Hlavně jsem se snažil trefit branku,“ popsal premiérovou trefu v dresu Zlína.

Druhý gól mezi dospělými vstřelil v 17. soutěžním zápase v A-týmu Beranů. V pravou chvíli. „Důležité bylo, že jsme se pak díky tomu mohli dotáhnout na 3:3,“ myslel na týmový úspěch.

Absolvovali zvláštní úvodní dějství – poprvé vystřelili až v šesté minutě, domácí přesto přestříleli 12:9. Skvělým forčekinkem je navíc nutili k častým ztrátám.

Po první dvacetiminutovce však prohrávali 1:3 – i vinou inkasované branky v přesilové hře nebo gólu obdrženého v čase 19:50. „Všechny góly jsme dostali z blbých střel,“ mrzelo 20letého beka.

Do druhé části už nezasáhl brankář Kašík, na kterého letělo jen devět střel. Mezi tři tyče se postavil Huf, jenž od prvních minut na ledě působil jistějším dojmem.

Berani to definitivně rozjeli od druhé branky. „Ve druhé třetině jsme se herně zvedli, po gólu na 3:2 jsme šli za vyrovnáním,“ zdůraznil někdejší kapitán zlínské juniorky.

Hosté od třetí třetiny zcela převzali iniciativu. Odměnou jim byla vyrovnávací trefa z hole Kachyňy. „Skoro pořád jsme byli v jejich pásmu, vytvářeli jsme si šance. Škoda, že tam nenapadalo více gólů. Mohlo to být za tři body. Dva nám utekly mezi prsty. Hodně nás to mrzí,“ pronesl zklamaně mladý borec, který poukázal na šance Zbořila nebo Mrázka.

Rozhodlo se až v prodloužení. Loterie třech proti třem herně vyhovovala ševcům. Avšak přišel čas 63:29 a šťastná branka Dukly, která rozhodla o své výhře v pelhřimovském azylu. „V prodloužení jsme byli dominantní, gól padl ze špatné situace – bylo to odražené, tečované,“ ohlédl se za vítěznou trefou Koláře.

Berani odehráli pod novým hlavním koučem Milošem Říhou druhý zápas. Oproti středečnímu zápasu v Šumperku (1:3) předvedli kvalitnější výkon. Jihlavě mimo jiné dělali problémy vysokým forčekinkem. „Díky tomu jsme získávali hodně puků, dostávali jsme se i do šancí. Týmový výkon se zvedl. Když budeme pokračovat v tomto nasazení, tak body začneme sbírat více a více,“ nepochybuje Vojtěch Riedl.

V čem oproti utkání se Šumperkem pozoroval největší rozdíl? „V nasazení. Dodržovali jsme systém, zavírali jsme pásmo. Dobře jsme je dostupovali. V obraně to už nebyl takový chaos. Ještě to nebylo perfektní, k tomu se musíme propracovat. Musíme hrát kompaktněji. Přijde to!“

Urostlý obránce odehrál proti Jihlavě téměř 17 minut. Zda od trenéra Říhy cítí větší důvěru, ještě nechce příliš hodnotit. „Těžko říct, teprve to byl druhý zápas. Důvěru si každý musí zasloužit svými výkony,“ uvědomuje si bek, jenž v letošní sezoně také odehrál 10 zápasů ve II. lize.