„Dan je velmi mladý hokejista, který získává v extralize velké zkušenosti a má v sobě značný potenciál. Pokud bude nadále poctivě pracovat, může se z něho brzy stát renomovaný extraligový obránce. Je technicky zdatně vybavený, má tvrdou střelu, ale na druhé straně má i nedostatky, na kterých musí zapracovat, aby byl komplexnějším hráčem. Jsme rádi, že došlo k podpisu víceletého kontraktu. Těší nás, že právě z naší líhně vyrůstají konkurenceschopní hráči, kteří se uplatní v extralize,“ uvedl v tiskové zprávě hlavní trenér a sportovní manažer PSG Berani Zlín Robert Svoboda.

Dvaadvacetiletý odchovanec zlínského hokeje má nejlepší hokejové roky stále před sebou a Berani mohou na mladého beka sázet i v dalších sezonách.

„Jsem šťastný, že má hráčská kariéra bude pokračovat doma, mám tady výborné podmínky. Vyrostl jsem ve Zlíně a mám ke klubu velmi kladný vztah, proto jsem neměl potřebu odejít jinam,“ prohlásil po podpisu smlouvy Gazda.

V polovině nedohrané sezony ho zbrzdilo zranění na ruce.

„Do té doby jsem se cítil skvěle, poté chvíli trvalo, než jsem se dostal zpět do hry,“ přiznává.

Celkově ale hodnotí loňskou sezonu kladně.

„Po špatném začátku extraligy jsme se zvedli a podařil se nám postup do play-off. Škoda, že předkolo zůstalo nedohráno. Chtěli jsme jít přes Olomouc dále, ale zdraví všech lidí je jednoznačně na prvním místě,“ uvědomuje si zlínský bek, který naskočil do nejvyšší soutěže poprvé jako devatenáctiletý junior v lednu 2017 na ledě Chomutova.

Gazda odehrál v letošním ročníku extraligy za Berany v základní části celkem 35 zápasů, ve kterých zaznamenal 6 kanadských bodů za 4 góly a 2 asistence.

V české extralize má na svém kontě během čtyř sezon odehráno celkem 101 zápasů, ve kterých zaznamenal 17 kanadských bodů za 8 gólů a 9 asistencí. V první lize nastoupil za týmy Přerova a Poruby k 15 zápasům s bilancí 2 asistencí, zkušenosti se seniorským hokejem získal také v druholigovém Hodoníně.