„Mám z gólu obrovskou radost, nikdy na to nezapomenu. Cítím zadostiučinění, že jsem celou dobu makal. Teď je to pro mě obrovská 
výzva," neskrýval Urbanec po zápase dojetí z první trefy, kterou vyrovnal ve 31. minutě na průběžných 1:1.

„Čája stáhl na sebe dva hráče a nechal puk pod sebou. Ani jsem nemířil, jen jsem puk vyslal směr brána. Jen jsem do toho plácl a spadlo to tam," pochvaloval si Urbanec, který se paradoxně mezi muži prosadil 
v letošním ročníku dřív než mezi juniory.

Na památku má také kotouč, kterým skóroval. „Chtěl jsem si pro něj jet, ale Béďa Köhler mě předběhl a vzal 
mi ho," děkoval spoluhráči obdivovatel Bobbyho Orra 
a Miroslava Blaťáka.

O 58 vteřin později vstřelil i druhý gól, ovšem do vlastní sítě, když tečoval slavistickou střelu za Horčičku. „Kluci mi říkali, že to budu mít drahé. Ale hlavně se mi smáli, že jsem si dal hned další střídání vlastní," usmíval se Urbanec.

„Jel jsem s hráčem před branku a měl jsem hokejku někde na úrovni ramen. Když vystřelil, trefilo mi to špičku hokejky a spadlo to tam," 
popsal kuriózní zásah, který se mu však do statistik nezapíše.

Zlínská naděje s muži 
v létě neabsolvovala ani přípravu, k týmu se zařadila 
až na začátku druhé čtvrtiny v Karlových Varech během třízápasového tripu. „Do té doby jsem ho neznal," přiznal kanonýr Jaroslav Balaštík.

Premiéru v extralize si odbyl 20. listopadu v domácím zápase proti Třinci (4:2). „Hrál výborně, překvapil nás. Byl téměř bezchybný. Doufám, že bude takto dál pokračovat a jeho výkon bude mít vzestupnou tendenci," vysekl tehdy po zápase mladému obránci poklonu hlavní kouč Rostislav Vlach.

„Četl jsem to na internetu, ale uvidíme, jak se bude dařit dál," mávl rukou nad komplimenty Urbanec.

Jenže ty se na něj momentálně řítí ze všech stran. „Překvapil nás i fanoušky. Vletěl do toho rovnýma nohama. Je sebevědomý a tak by měl hrát mladý kluk 
o místo v sestavě. Podává velmi zodpovědné výkony," pochválil muže s číslem dvacet na zádech Balaštík.

Urbanec si také nemohl nevšimnout zásadních rozdílů mezi juniorským a seniorským hokejem. „Starší kluci jsou o hodně chytřejší než my. Všechno musíte udělat rychleji. Zatím si nedovolím tolik, co v juniorce. Je to o hlavě, musím si ještě zvykat, ale bude to v pohodě," věří Urbanec, který má na své sociální síti citát vystihující jeho raketový vzestup.

„Už bychom mu měli hledat místo v kabině. Před zápasem jsem si na to vzpomněl, když si přišel pro dres a stulpny a šel se převlékat 
k juniorům. Ale je to jen otázka času," myslí si Balaštík, že mu brzy přibude nový spoluhráč. „To ale není otázka pro mě, ale spíš pro pana Vlacha," poznamenal Urbanec, student obchodní školy technické.

Ten tak včera využil volna a pelášil do školy, jelikož jej čeká maturita. „Ve škole 
z mého hokeje tolik nadšení nejsou, ale teď mi vyšli vstříc. Teď máme tréninky dopoledne, tak ve škole moc nejsem. Mám individuální plán," děkuje kantorům a vedení školy.

Zato celá rodina si nyní užívá současných úspěchů. „Rodiče jsou nadšení, vůbec celá rodina tím nyní žije," přiznal Patrik Urbanec, který má na profilu své sociální sítě trefný citát.

„Chceš-li být lepší než ostatní, makej, když ostatní se baví."

On také baví, zlínské fanoušky.

Patrik Urbanec:

Narozen: 9. října 1993 Výška: 183 cm Váha: 85 kg Post: obránce Hůl: L

Největší úspěchy: mistr extraligy staršího dorostu 2010/2011

Premiérový gól v extralize: 
26. listopadu 2012, Zlín – Slavia Praha (4:3)

Premiérový zápas v extralize: 20. listopadu 2012, Zlín – Třinec (4:2)