„Jsem za to rád, vyšlo to na mě. Ale je jedno, kdo jej dá. Je to náhoda. My jsme rádi za tři body," poznamenal se vší skromností 21letý Zámorský.

Čekal jste před vaším gólem ještě přihrávku od Ondřeje Veselého?

Chtěl jsem podpořit útok. Viděl jsem, že se otevřel prostor a Ondra na sebe natáhl dva hráče. Byla to jeho parádní práce.

Oba zápasy měly zcela jiný průběh. Souhlasíte?

Jasně. V prvním zápase jsme prohrávali už po první třetině 1:4. Proto jsme dnes chtěli hrát lépe dozadu. Řekli jsme si, že na nás budou chtít vyvinout úvodní tlak, takže jsme se chtěli vyvarovat jejich gólových hodů. To se nám povedlo. Ukázali jsme, že umíme hrát i dozadu.

Byl to už hokej v měřítku play off?

Určitě. Se Spartou to je vždy o level výše. Dnes to byl dobrý zápas.

Jak se vám hrálo bez Petra Čajánka, který léčí zranění?

Moc chyběl. Jde poznat, že tam není. Celou naši lajnu řídí. Bylo to něco jiného. Ale vyhráli jsme se Spartou, jako nejlepším týmem, tak to jde asi i bez něj.

Co vám v kabině nebo na střídačce říkal?

Měl tam hodně poznámek. Bude z něj určitě dobrý trenér. (Smích.) Když jsem dal gól, dokonce mě trošku vynadal. Prý jsem až moc letěl dopředu a měl jsem si vzadu počkat.

Vyhráli jste již posedmé v řadě. Jste v laufu?

Máme dobrou sérii, ale nechci to zakřiknout. O olympijské přestávce jsme dobře potrénovali, takže jsme rádi, že vyhráváme. Jen doufám, že si formu přeneseme i do play off.

Kde se ve vás pohoda vzala? Je nějaký moment, kdy jste se nastartovali?

Ujasnili jsme si, jaký chceme hrát systém a taktiku, co nám trenér nastolí. Každý dodržuje pravidla a svou roli.

Co říkáte na výkon brankáře Kašíka?

Výborný. Ale oba gólmani jsou výborní. Stejně jako Luba (Horčička – pozn. red.) v Plzni, tak i Káša dnes zachytali parádně. Jsme rádi, že se o oba můžeme opřít.

Nabudila vás v první třetině parádní bitka Kubiše s Pískáčkem?

Tohle vám dodá sebevědomí, když víte, že se kluci nebojí do ničeho vletět. Parádně to zvládl. Byla to výborná bitka.