„Zranění, které měl, už je v pořádku, cítí se výborně. V nominaci by byl, kdyby se nezranil. Dominik odlétá z toho důvodu, že dopředu věděl, jak na tom je – je jen na čekačce a my nechceme, aby to absolvoval druhý rok po sobě,“ řekl generální manažer Martin Ručinský.

Zlínskému forvardovi skvěle vyšla příprava a byl v původní nominaci na MS, ale na turnaji v Českých Budějovicích se v posledním zápase zranil a nahradil ho právě Kubalík. Holík už je ale fit.

PSG Zlín, Miroslav Blaťák
Český Lindström na NHL zanevřel. Blaťák právě oznámil konec kariéry

V noci na pondělí skončila hokejistům St. Louis zámořská sezona. Ve druhém kole play-off NHL prohráli s Nashvillem 2:4 na zápasy, ke zdramatizování série nepomohli ani čeští útočníci Dmitrij Jaškin a Vladimír Sobotka. Hlavně druhý jmenovaný ale po svém návratu z Ruska hrál výborně a není divu, že o něj má zájem i vedení reprezentace.

Dorazí tak Sobotka do Paříže? Devětadvacetiletý centr startoval na světových šampionátech v letech 2014 a 2015, byl i v kádru pro loňský Světový pohár.

„Spojíme se s ním a uvidíme, jak je na tom zdravotně,“ řekl novinářům generální manažer národního týmu Martin Ručinský. O Jaškina prý trenér Josef Jandač a spol. nestojí. S dalšími změnami v kádru už se nepočítá, leda by se někdo zranil. (dan, vž) 

Hokejový obránce Miroslav Blaťák oznamuje konec své úspěšné kariéry.
Blaťák: Ani si nezavážete tkaničky, běhat mám zakázané