K. Vary – Zlín 0:5 (0:3, 0:2, 0:0)

Hosté se poprvé prosadili v 5. minutě, když chybu v rozehrávce potrestal Filip Čech. Tato branka nejen hráče Energie, ale i diváky značně nahlodala. Všichni, kteří věřili v úspěch Západočechů začali být skeptičtí.

Není se čemu divit. Energetici se snažili dobít branku Zlína v 15. minutě při vyloučení Balaštíka, ale Sedláček moc práce neměl. Udeřilo, tak na druhé straně. Sivák v 16. minutě vypíchl obráncům puk a hnal se v oslabení do protiútoku. Zastaven byl hákováním, když za záchranou brzdu zatáhl Čutta. Následné trestné střílení Leška proměnil. Když přidal v té samé minutě třetí branku hostí Míka, nebylo o vítězi pochyb.

Trenéři se snažili o přestávce nějak mužstvo rozhýbat, tak druhou dvacetiminutovku začal v karlovarské svatyni chytat Lukáš Sáblík. Melenovský a Skladaný dostali do centru Kristka. Pech se posunul do třetí pětky a místo Zaťovič naskočil do hry Dej.

Ale ani to nepomohlo. V čase 34:00 ujel Buřta a střelou pod vyrážečku prostřelil Sáblíka. O minutu později se fandové PSG radovali po páté. Tentokrát obranu Energie vyškolil Roman Vlach. Obešel jednoho hráče a jak se říká, „vykoupal“ Sáblíka.

Ve třetí třetině se diváci branky nedočkali. Domácím nelze odepřít snahu, ale svařenci Zdeňka Venery produkovali bezchybnou obranou. Karlovarskům nepomohlo ani sedm vyloučených hráčů soupeře.

Hlasy trenérů:

„Podařilo se nám jít do vedení 3:0. Z naší strany byla první třetina více než dobrá. V tomto zápase jsme velice dobře odehráli oslabení a výborně se prezentoval Kuba Sedláček. Výsledek je tak 5:0. Na druhou stranu si myslím, že toto číslo neodpovídá tomu co se na ledě dělo. Pro domácí je to příliš kruté,“ poznamenal trenér Venera.

„Bohužel jsme propadli ve všech herních činnostech. Zlín byl jasně lepší. Po první třetině jsme si v šatně řekli, že to zkusíme, ale z našeho bezzubého tlaku nám hosté třikrát ujeli. Z toho dali dva góly. Zlín po zásluze vyhrál,“ poznamenal Pavel Hynek.

Branky a nahrávky: 5. F. Čech (Balán, Důras), 16. Leška z trestného střílení, 16. Míka (J. Ondráček), 34. Bořuta (Balaštík), 35. Roman Vlach (Galvas, Důras). Rozhodčí: Hodek, Šindler – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 1:7 + Leška do konce utkání. Využití: 0:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 4596. Muž zápasu: Jakub Sedláček

HC Energie Karlovy Vary: Mensator (21. Sáblík) – Němec, Loginov, Dobroň, Čutta, Tribuncovs, Mucha, Parýzek – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Melenovský, Pech, Skladaný – Hřebejk, Kristek, Zaťovič (21. Dej) – Hluchý, Kuběna, Zucker. Trenér: Hynek.

HC PGS Zlín: Sedláček – Hamrlík, Linhart, Nosek, Lučka, Švrček, Galvas, Míka, Bořuta – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, Balán, F. Čech – Kubiš, Roman Vlach, Sivák – J. Ondráček, Mokrejš, Záhorovský. Trenér: Venera.