„Dva pruhy odkazují na sezonu 1979/1980. Symbolizuje to poslední ročník, kdy se zlínským hokejistům podařilo postoupit do nejvyšší soutěže. Pevně věříme, že to letos znovu zopakujeme,“ přiblížil marketingový manažer PSG Berani Zlín Libor Kožík.

„Dresy jsou vydařené, líbí se mi. Doufám, že nám přinesou stejné štěstí jako našim předchůdcům před více než čtyři lety," přeje si kapitán Beranů Pavel Kubiš, který by měl patřit k tahounům mančaftu. „Zodpovědnost tam určitě bude. V kabině je však spousta kluků, kteří to potáhnou. Už se těším, až sezona začne, mám to správné chvění. Věřím, že se nám začátek ligy povede!"

Fotogalerie: Hokej, Berani dresy na Chance ligu 2022/2023

Hokejisté Zlína během sobotního odpoledne rovněž ukázali třetí sadu dresu, konkrétně se o to postarali brankář Libor Kašík a útočník Bedřich Köhler. „Volba třetího dresu byla letos jasná. Hvězdičky a starý Beran symbolizují střety ze Vsetínem nejlépe. Na tyto dresy se nám podařilo vyjednat výjimku od partnerů klubu i Chance ligy, takže všechny dresy jsou vyobrazené v jednotné podobě, za což všem partnerům děkujeme!" dodal Kožík.

„Dres se mi určitě líbí. Snad nám přinese štěstí,“ pousmál se 30letý Kašík.

Derby mezi Berany a Vsetínem vnímá velmi intenzivně. „Větší derby na české hokejové scéně nenajdete. Jako malý kluk jsem na tyto zápasy chodil, hráči nosili právě tyto dresy. Na stadionu vždy panovala úžasná atmosféra, hodně mě to bavilo. Myslím si, že atmosféra naváže na předchozí roky. Přál bych si, abychom tato derby absolvovali v extralize. Doufám ale, že postoupíme o něco dříve. Bude to těžké, rozhodně ne nemožné,“ uzavírá zkušený gólman hokejového Zlína.