Martin Kostelecký, trenér Tigers Zlín: „Utkání bylo z obou stran velmi vyrovnané, rozhodla naše lepší fyzická kondice. Své kluky jsem pochválil jen za výsledek. Z nějakého důvodu odváděli jen tak sedmdesát procent výkonu z tréninku. Neustálým mícháním sestavy se nám podařilo až ve třetí třetině naši hru rozhýbat.

Kluky v tomto ročníku učíme hlavně techniku bruslení. Ta musí být precizní a dokonalá, na což v klubu dohlížím. Naše svěřence také formujeme po stránce fyzické, kompenzační, stravovací. Důležité je také kamarádství a týmovost. Do příští sezony připravujeme doplnění týmu, abychom trošku zvýšili klukům konkurenci a ta je posouvala ještě dál…“

Ve 13. kole ligy starších žáků Zlínského kraje zvítězili mladí hokejisté Brumova (v červeném) po napínavém průběhu v Kroměříži 8:6.
Podívejte se! Mladí hokejisté Brumova vyhráli v Kroměříži

David Macharáček, trenér Beranů Zlín: „Věděli jsme, že jdeme do kvalitního utkání, kterých vzhledem k soutěži je v letošní sezoně podstatně více, než minulý rok. Nastoupili jsme velmi sebevědomě a dostali se do vedení, což se v průběhu hry, kdy jsme nedokázali proměnit několik gólových šancí, změnilo a hra se vyrovnala. Ve třetí třetině jsme polevili a vybrali si slabší čtyřminutovku a dostali jsme čtyři góly, na které jsme již nedokázali odpovědět.

Tato kategorie hraje své zápasy prvním rokem na celé hřiště, čemuž přizpůsobujeme i tréninkový proces. Pracujeme na zlepšení bruslení přes individuální činnosti s holí, s čím je spojená orientace v prostou velkého hřiště a spolupráce s více spoluhráči formou her. Při ní se kluci učí rozhodovat o řešení různých situací, se kterými se v samotném zápase potkají. Také si hráči zvykají na role hráčských postů. Mimo led pracujeme na pohybovém rozvoji, kde mají děti velké nedostatky, o to složitější je pak některé věci přenést na led.

Ale to je nejspíš problém celé společnosti, ve které žijeme. Snažíme se, aby děti samotný proces bavil a měli radost, když se naučí něco nového. Vše s ohledem na dlouhodobý rozvoj a návaznosti v dalších kategoriích…“