„Bylo to v každodenním řešení. I kdybych zůstal, určitě by to nebyl krok zpátky. Do Kanady se těším hodně, bude to pro mě velká zkušenost jak po životní, tak po sportovní stránce,“ nemůže se dočkat mladý brankář, který do kanadského mužstva byl draftovaný na konci června ve 2. kole jako 70. v pořadí.

Rimouski Océanic je pro nadějné hokejisty skvělým odrazovým můstkem do budoucnosti –⁠ mužstvem si prošli takoví velikáni jako Vincent Lecavalier nebo Sidney Crosby. Patrika Hamrlu však kromě hokejových nástrah čeká další skok. „Ze začátku to pro mě bude horší s řečí, protože Rimouski leží v provincii Quebec, kde se mluví převážně francouzsky. Držím se ale přísloví, co tě nezabije, to tě posílí,“ říká Hamrla pro oficiální stránky Karlových Varů.

Patrik Hamrla v květnu a červnu byl draftovaný do juniorských zámořských soutěží. Ve druhé polovině července se navíc objevil ve velkém draftu, kdy si ho ve 3. kole jako 83. v pořadí vybrala Carolina Hurricanes. Zde by se mohl ukázat na předsezonním kempu. „Dostal jsem informaci, že bych měl mít turnaj v září. Uvidíme, jestli se to povede. Je to složité kvůli covidu. Doufám, že se mi tam podaří dostat a předvedu se v bráně,“ přeje si Hamrla.

Teprve v zimě 2020 se přitom ze Zlína odebral do Karlových Varů. A na oba kluby nedá dopustit. „Karlovy Vary pro mě v kariéře znamenají opravdu hodně. Nebýt Energie, tak bych třeba tak vysoko draftovaný vůbec nebyl. Poděkovat ale musím i Zlínu, kde jsem vyrostl a strávil jsem tam většinu své dosavadní kariéry. Jak Karlovy Vary, tak Zlín mi obrovsky pomohly," děkuje borec se sedmi extraligovými starty.