„Navázali jsme na výkon na Spartě, navíc jsme dostali do sestavy Honejska, který opět zvedl výkon celého týmu. Byla radost se na ně dívat. Zaslouženě jsme vyhráli, pochvala patří celému týmu. Lidi to bavilo, ale nesmíme usnout na vavřínech,“ upozornil asistent zlínského trenéra Martin Hamrlík.

Jako utržená z řetězu řádila především druhá formace, která posbírala celkem jedenáct kanadských bodů. Navrátilec do sestavy po zranění Antonín Honejsek (2+2) se blýskl čtyřmi body. „Snad to nebude jen jedna vlaštovka. Až v dalších zápasech se uvidí, jak na to jsem. Dostával jsem křeče do nohou ve třetí třetině. Nebylo to ideální,“ tvrdil Honejsek.

Jeho kumpáni Jakubové Herman (1+2) se Šlahařem (2+1) přidali po třech kanadských bodech a udělali si bezva večer. „Je potřeba je vyzdvihnout, vyšlo jim to. Byli sehraní už v letní přípravě, bohužel ale přišlo zranění. Každopádně potenciál takto hrát mají,“ poznamenal Hamrlík.

Byl to právě Šlahař, který otevřel v 10. minutě bohatý gólový večer. Svou druhou trefu poslal Pardubicím už do kabiny čtyři vteřiny před prvním pauzou. Mezi tím druhou trefu přispěl bek Nosek. Ve velkém stylu pokračovali ševci a především druhá formace i v další části, která patřila Honejskovi. Ten dvěma nádhernými góly pobavil všechny přítomné. Šestou trefu Zlína přidal ještě Herman a Pardubice si odvezly nejtěžší výprask v sezoně. „My se z toho musíme oklepat, dát se dohromady. Doufejme že se vrátíme zpátky ke své hře. Musíme se připravit se na další zápas a sehrát ho daleko lépe,“ poznamenal asistent trenéra Pardubic Jan Marek.
Zlín je po posledních dvou zápasech ve velkém laufu.

„Něco jsme změnili ve hře. Výsledky napovídají, že to hráčům vyhovuje. Je potřeba takhle držet laťku dál. Do zápasu máte nastavený plán, který má být podpořený prvním gólem. Jenže kromě prvního zápasu (s Třincem a také na Spartě) jsme všechny prohrávali,“ poznamenal Hamrlík, jehož tým kromě jiného zlepšil i disciplínu.

Zlín měl jediného vyloučeného hráče až minutu před koncem zápasu za stavu 6:1. „Je to dané pohybem, nebylo tam co fouknout,“ pochvaloval si Hamrlík.

PSG BERANI ZLÍN - PARDUBICE 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Šlahař (Honejsek, Gazda), 13. Nosek (Žižka, Poletín), 20. Šlahař (Fořt, Herman), 27. Honejsek (Herman), 36. Honejsek (Nosek), 54. Herman (Honejsek, Šlahař) – 32. Vondráček (M. Kratochvíl, P. Sýkora).

PSG Berani Zlín: J. Sedláček (Štůrala) – Freibergs, Řezníček, Žižka (C), Gazda, Nosek (A), Valenta, Ferenc – Kubiš (A), Fořt, J. Ondráček – Herman, Honejsek, Šlahař – Poletín, Fryšara, E. Kulda – Karafiát, P. Sedláček, Popelka.