„Velice si vážím toho, že si mě Rimouski Océanic vybral do svého týmu a mrzí mě, že jsme nyní nenašli společnou řeč. Jsem ale moc rád, že jsme se dohodli na této možnosti a já můžu nastoupit ve Zlíně. Moc si této příležitosti cením. Těším se na spoluhráče, které z velké části znám, na rodinu, přítelkyni, kamarády a spolužáky,“ přiblížil Heš.

Stále teprve 18letý borec v předchozích dvou sezonách zářil za mládež Beranů. V ročníku 2021/2022 ještě v dorostu posbíral 41 kanadských bodů ve 26 zápasech, v úvodních 20 utkáních juniorky navíc zapsal 11 bodů.

Bedřich Köhler: „Když někdo skončí, tak jako hráč cítím odpovědnost, někoho připravíte o práci. Trenéra „odstřelíte“, na ledě jsme vždy my hráči. Je pak nepříjemné mu podat ruku, říkáte si, že jste v tom měli prsty."
Klobouk dolů, jsme masochisté. Kapitán Beranů Köhler nejen o konci trenérů

V minulé sezoně v juniorce potvrdil svůj talent, ve 44 duelech vstřelil 34 branek, celkově měl 52 bodů. Nastoupil také za A-tým. V létě odešel do Kanady, kde v 16 zápasech nasbíral dvě asistence.

„S Rimouski zůstane Lukáš i nadále v kontaktu, v průběhu prosince by se mělo jednat o jeho nejbližší budoucnosti,“ dodali Berani.