Za odplatu z předchozího zápasu v Baťově městě se rebel pakoval pod sprchy a zlínský bijec na střídačku s krvavým šrámem. „To je kapitola sama pro sebe," rozesmál se včera po tréninku 23letý forvard Okál. „Trochu jsme se pošťuchovali a poškádlili jsme se. Nic vážného," mávl rukou.

Duda vám dal ale krosček, až vám tekla na obličeji krev.

To k hokeji patří. Emoce jsou součástí. Byl to jeho blikanec, ale co se dá dělat.

Čekal jste jeho atak už v 5. minutě zápasu?

Tak brzo zase ne, spíš k jeho konci. Ale je to jen jeho chyba. Měl si to nechat až na závěr.

Co vám tam říkal?

Vůbec nic. Neprohodili jsme mezi sebou ani slovo. Jen na mě skočil a už to bylo. Jenom jsem se tomu smál. Brečet přece nebudu. Ale překvapil mě, že to toho šel tak brzy. Byla to asi odveta za poslední vzájemný zápas u nás. Leželo mu to v žaludku, tak si potřeboval ulevit.

Máte na sebe pifku?

Nemám s většinou soupeřů problém, ale Duda je speciální. Už když jsme proti sobě hráli v první lize, nijak jsem ho nemusel.

V uplynulé sezoně jste byl vyhlášen nejlepším nováčkem, jenže letos vám herně sezona tolik nevychází. Co se děje?

V první sezoně nikdo nevěděl, jak hraju. Soupeři si mě moc nevšímali, protože jsem kolem sebe měl lepší hráče, jako byl Čája, Lešoun nebo Baláš. Nyní už ale vědí, že hraju do těla a rvu se o puky. Asi si dávají větší pozor. Ani mi to tam nepadá. Vždyť v neděli v Plzni jsem jel sám na branku a zase jsem trefil vyrážečku. Na střelbě asi musím víc zapracovat.

Cítíte, že si na vás soupeři dávají pozor?

To zase ne. Jen u mantinelu, abych je netrefil. A probíhají nějaké nadávky. Ale to je normální. A tak to má být.

Ještě po skončení zápasu jste přímý postup do čtvrtfinále neměli jistý. Vše se potvrdilo až výhrou Liberce nad Vítkovicemi. Kde jste se o tom dozvěděli?

Na večeři. Kluci říkali, že už Liberec v 52. minutě vede 3:1. Pak jsme to sledovali až do konce. Ulevilo se nám. Jsme za to rádi.

Šestkrát za sebou jste vyhráli. Jste nyní v pohodě?

To tu ještě nebylo, ne? (Směje se.) teď jsme v laufu, každý se těší, a ž půjde na led. Hladké to není nikdy, ale předvedli jsme vynikající výkony.

Do čtvrtfinále se nabízí jeden ze čtveřice týmů Kometa, Třinec, Plzeň, Hradec. Máte nějaké soukromé přání?

Je to úplně jedno. Všechno to jsou kvalitní soupeři, kteří budou chtít postoupit. V play off se už hraje jiný hokej, než v základní části. S Kometou by to asi bylo vyhecované, ale necháme to osudu.

Zatímco v posledním domácím zápase s Hradcem Králové se hrál parádní zápas, v neděli v Plzni jste uspěli taktickým výkonem. Souhlasíte?

Prohrávali jsme 0:1, tak jsme chtěli co nejdříve vyrovnat a přidat i druhou. To se nám povedlo. Pak už jsme se soustředili na zadek, aby nám tam nepropadli, jako při prvním gólu. To byla fatální chyba.

Už nyní se necháváte zarůst. Co budete dělat, až přijdou na řadu tradiční rituály v play off?

To vůbec nevím, co bude. (Směje se.) Momentálně pěstuji svou zahrádku. Buď to oholím, nebo to zabarvím. Možná to dostane i nějaký tvar. Čája říkal, že teprve k nějaké domluvě dojde. Budeme čekat, až co navrhne, potažmo pak celý tým. Samozřejmě to musí kapitán odsouhlasit.

Už prozradíte, o jakou sázku jde?

Ne. Můžu jen říct, že jde o sázku s někým z kabiny. Víc neřeknu.

Jak úspěšně jste se ujal role tatínka?

Snad dobře, ale většinu stejně dělá přítelkyně. Máme hodně zápasů, tak abych se vyspal a byl připravený. Takže proto k malému většinou vstává a všechno obstarává. Je úžasná.

Užíváte si rodičovství?

Teď ano. Mám totiž svůj pokoj, takže když se budí, chodím do druhého pokoje se vyspat.

Svatbu už neplánujete?

Snad jo, někdy časem. Uvidíme, jestli mě bude vůbec chtít. Uvidíme, jak se vše vyvine. Matyáš je ještě malý, abychom mohli juchat. Necháme to na dobu, až bude trochu větší.

12/13 13/14
50 zápasů 50 zápasů
7 branek 5 branek
4 asistence 2 asistence
11 bodů 7 bodů
53 trest. min. 53 trest. min.