Už to není ten pracant ze čtvrté formace, který góly střílí především ve fotbale za rodný Kostelec v okrese. Postupně se vypracoval do elitní lajny, společně s kamarádem Pavlem Kubišem jsou nyní na čele klubové tabulky střelců.

Do zápasu jste se dostali nezvyklou situací v oslabení v úniku tři na jednoho chomutovského hráče. Jak to tam vyplynulo?

Jen jsem stál mezi kruhy a viděl jsem, že Laky (Lakatoš) to tam perfektně vybojoval a chtěl jsem podpořit akci. Udělal to nádherně, měl jsem to skoro do prázdné brány.

To se často nestává, ne?

Zvedlo nás to, protože jsme měli tři čtyři vyloučení po sobě. Nehráli jsme dobře. Byla to od nich chyba, která nám pomohla. Dali jsme gól, zaplať pánbůh jsme vyrovnali a máme dva body.

Přitom na střely jste prohráli 17:32. Máte vysvětlení?

Dnes nám to moc nejezdilo. Hráli organizovaně, předváděli nepříjemný hokej, který nám úplně nesedí. Dvě třetiny hráli podle mě lépe. Ale za bojovnost jsme si bod zasloužili.

Odehráli jste zápasy s posledními dvěma mančafty. Je Chomutov ve větší formě než Pardubice?

Chomutov už hrál dobře, když jsme prohráli u nich. Tomu, že mají osmnáct bodů, bych vůbec žádnou váhu nedával. Hrají bojovný hokej jako všichni ostatní. Kdyby nám dali na 3:0 z přesilovky, bylo by hotovo. Svou chybou nás dostali do hry.

Cítili jste, že vám to dnes nejde?

Vypadalo to tak, i lidi se neměli čeho chytnout. Nemohli pořádně fandit, protože jsme tam ani nic neměli. Byla to holomajzna ve středním pásmu. Někdy to tak je, že hokej není pěkný, ale body se počítají. Kdo tady byl, určitě mi potvrdí, že Chomutov nehrál špatně. Zato v Pardubicích je mužstvo asi trochu rozložené.

Co jste říkal na faul Okála, který dostal trest na 2+10 minut?

Na videu jsem to neviděl, ale na střídačce jsem říkal, že se soupeř sklonil a že si na to naběhl. Ale nevím, jaká tam byla intenzita úderu. Podíváme se na to. Možná to faul byl, možná ne. Naštěstí nedostal pětku, šest minut do konce už bychom neměli asi o co hrát. Naštěstí jejich faulem jsme se dostali do hry.

O svém nájezdu jste moc nepřemýšlel, co?

Já takhle jezdím. Určitě nebudu nic vymýšlet. Vždycky střílím. Buď to trefím, jak to tam spadlo dnes, nebo ne. Kdo mě zná, ví, že nejsem hračička.

Kdo zná Antonína Honejska, zase ví, že má svůj blafák. Ale gólman Chomutova Peters ho zřejmě nezná…

Asi ne, nikdo mu neřekl, když zůstal v bráně. Kdyby přijel ke střídačce, asi by mu někdo napověděl. Ale Tonda ho má fantastický. Z téhle kličky může zakončit bekhendem i forhendem. Rozsah má velký, možnosti má někde jinde.

Co říkáte na Dominika Lakatoše, který vypracoval oba góly?

Už minulý zápas hrál perfektně. Dnes jsou oba góly jeho. Při druhém gólu tahal na zádech asi tři hráče. Je super do kabiny, dobrý kluk, který zapadl mezi nás. Už jen aby mu to tam spadlo a chytil se gólově.

Řeší, že nedává góly?

Ne, vůbec. Zatím jsem ani neslyšel, že by si pobrečel. Podle mě to bere tak, že sem přišel pracovat a pomoct mančaftu. Je typ, který chce pracovat a pro mančaft udělá všechno. Podle mě je mu jedno, že teď góly nemá, když bude odvádět stejnou práci, jakou zatím odvádí.