Prožil jste snový zápas?

Asi jo. Zaplať pánbůh, že to tam spadlo. Byly to dva takové haluzáky. Je to fráze, ale ono je úplně jedno, kdo ty góly dá. My jsme potřebovali vyhrát a to se nám povedlo, takže super.

Neměli jste i jiný přístup?

Asi to tak vypadalo. Přístup byl jiný, měli jsme lepší pohyb, dohrávali jsme souboje, bylo to takové živější. Věděli jsme, že musíme ten zápas za každou cenu urvat, jinak by to bylo špatné.

Rozbombardování sestavy jste čekal?

Trenér mě překvapil. Nečekal jsem až takové machinace v sestavě. Byl jsem samozřejmě jenom rád, že jsem dostal takový prostor a mohl si zase zahrát přesilovku.

Trenér Vlach rád míchá sestavou, co?

Jednou za čas ho to chytne a něco takového vymyslí. (Směje se.) Všechny nás tím překvapí. Ale nebývá to zase tak často.

Jak vám to oznámí? Vidíte se na tabuli, kde budete hrát?

Ne. Na závěr porady vždycky ohlásí sestavu. Když se slyšíme, uleví se nám, že budeme hrát.

Vyříkali jste si i třetí nevydařený zápas série?

Řekli jsme si, že ten zápas byl z naší strany špatný a musíme zlepšit pohyb. Ani mi to v neděli nepřišlo jako play off. Bylo to takové mdlé. Lidi jsme nedostali do varu. Teď už to ale zase jiskřilo, bylo to play off.

Bouchl do stolu i kapitán Petr Čajánek?

Vzal si slovo, stejně jako starší hráči. Řekli, že to nebylo dobré a dnes to bylo na ledě úplně jiné.

Síly zatím neubývají?

Těch je dost. Výhoda je, že během zápasů jsou dva dny volna. Člověk zregeneruje a většina hráčů se cítí dobře. Ti starší hráči, dědkové. (smích) To mají asi jinak, ale my se cítíme dobře.

Bude mít nyní Kometa výhodu domácího prostředí tím, že pátý a případný sedmý zápas bude hrát doma?

Neřekl bych. My jsme takto hráli už v loni s Třincem. Pátý zápas je strašně těžký a já věřím, že tam vyhrajeme a pojedeme domů za stavu 3:2.

Co budete muset předvést, aby se to povedlo?

Asi hrát zodpovědně zezadu, jak jsme zvyklí hrávat venku. Doufám, že tam vyhrajeme. Jestli to bude 1:0, nebo jinak, tak to je úplně jedno.

Nepojedete den předem?

Některé manželky by tam kluky nepustili, takže asi ne. (smích) Ale je to asi jedno, kdy tam přijedeme. Na ten zápas se musíme připravit úplně stejně.

Musíte přesunem do první formace nějak měnit hru, na kterou jste zvyklý ze čtvrté lajny?

Určitě jsme to tam nebral víc na sebe. Já bych to bral na sebe možná tak někde v Kostelci na fotbale. (smích)

Jak se vám podaří po takovém zápase usnout?

Dám si tři piva na spaní a usnu tak ve dvanáct, nebo v jednu hodinu. Kluci si dávají prášky na spaní, na to já moc nejsem. Já to dospím třeba dopoledne.

Co říkáte na výkony Pavla Kubiše, který se vrátil už po pátém otřesu mozku?

Já na něj hleděl už v minulém zápase. Jely mu nohy, hrál perfektně. Dnes opět. Srážel se, provokoval je tam. Jsem překvapený, že člověk po tolika otřesech mozku je schopný se vrátit a nemyslet na to.

Neděláte si z něj legraci?

V tomto směru dostává čočku. Smějeme se mu, že bude dementní, ale to už je prostě na něm, jak se s tím vyrovná. On nám na to říká, že potřebuje invalidní důchod, ale nevím, jestli to na to uhraje. Podle mě už mu ani nechtějí pojistku vyplácet. (Rozesměje se.)