„Pro Robertse osobně i klub přišla zajímavá nabídka ze švédské soutěže, kterou jsme se rozhodli akceptovat. Robertse jsme v tomto podpořili, protože je to krok kupředu v jeho kariéře, kterou jsme mu po jeho odchodu z Rigy pomáhali nastartovat. Navíc pro nás odvedl skvělou práci," vysvětlil sportovní manažer Beranů Martin Kotásek.

Za zlínský klub si už nezahraje ani Vladimir Michasjonok. „Vladimíra čeká v nejbližších týdnech operace cysty v koleni. Poslední zápasy a tréninky hrál s výrazným sebezapřením a chirurgický zákrok několik týdnů odkládal. Rozhodli jsme se mu umožnit odcestovat do Ruska, kde zákrok podstoupí," ozřejmil Kotásek.

26letý Mamčics za Berany odehrál čtyřiadvacet soutěžních zápasů, ve kterých zapsal sedm kanadských bodů za sedm asistencí. Od svého příchodu patřil k nejlepším a nejvytěžovanějším hráčům mužstva.

O tři roky mladší Michasjonok v dresu ševců nastoupil do 21 utkání, zapsal čtyři branky a pět asistencí.

Klub se zároveň vyjádřil k angažmá Petra Šidlika ve slovenské Žilině. „V rámci ukončení platného kontraktu se zavázal k uhrazení vysokého poplatku v případě opětovného podpisu s jiným klubem, ať už českého nebo zahraničního, což se také stalo."