„Byla to pro nás trošku země neznámá. Stejně jako Trenčín jsme nevěděli úplně přesně, jak se to může vyvinout. Oni si zápas rozpůlili na dva týmy, my jsme nasadili dvanáct útočníků a šest obránců. Těžko povědět, co je lepší. Bylo těžké hrát přesilovky na tomto malém prostoru, ale nakonec jsme v nich dali tři góly, takže za to jsme rádi stejně, jako jsme nastříleli i nějaké góly, přestože to tak ze začátku nevypadalo,“ poznamenal kouč Zlína Antonín Stavjaňa.

Místy nabral zápas před zaplněným brumovským stadionem, který v těchto dnech slaví deset let, vysoké tempo.

„Ono to vypadá trošku jinak, když jste u ledu a je malé kluziště. Navíc se hrálo třikrát patnáct minut, takže hráči se nešetřili. Není tam tolik kontaktu a víc se bruslí,“ vysvětlil Stavjaňa, který už nasadil do hry zraněné Kubiše i Ondráčka.

„Pavla Kubiše už doktoři pustili, jen ještě čeká na výsledek vyšetření. Subjektivně se ale cítí v pořádku. Jirka Ondráček to chtěl na malém kluzišti zkusit. Pro něj to bylo dobré, potřebuje se, jak se říká, zadýchat,“ podotkl Stavjaňa.

Naopak se stále musel obejit bez zraněného švédského útočníka Rickarda Palmberga, který léčí svalové zranění.

„U něj to ještě není optimální. Zvažujeme, jestli bude hrát ve čtvrtek s Kometou. Chtěli bychom nasadit sestavu, která by začala sezonu. na druhou stranu někomu odpočinek a lehčí trénink a oddálení sezony prospělo. Zvážíme to, ale už bychom ho potřebovali kvůli tomu, že by měl patřit do druhé verze na přesilovku. Ještě jsme si ho naostro nezkusili,“ mrzelo Stavjaňu.

DUKLA TRENČÍN - PSG BERANI ZLÍN 2:6 (0:1, 2:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 16. Mikyska, 19. Lapšanský – 3. Žižka (Köhler), 17. Šlahař, 32. Nosek, 33. Fryšara (Popelka), 41. Kubiš, 43. Freibergs.

PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) – Freibergs, Gazda, Řezníček, Buchta, Žižka, Nosek – Honejsek, Fořt, Šlahař, Kubiš, Ondráček, Okál, Köhler, P. Sedláček, Szturc, Fryšara, Popelka, Dufek.