Nejprve v závěru druhé třetiny faulovaný Honejsek stihl předložit kotouč švédskému útočníkovi, který Vejmelkovi zasunul kotouč bekhendem mezi betony.

Druhá zlínská formace řádila i ve třetí třetině. V 51. minutě našel Okál najetého Honejska, který opět vybídl svého nového parťáka, který ránou z voleje zavěsil!

Kometa sice bleskově během 96 vteřin dvěma zásahy Holíka vyrovnala na 2:2, jenže tenhle byť přípravný večer si Palmberg, jenž v posledních týdnech laboroval se svalovým zraněním, vzít nenechal. Byl to právě on, kdo vyslal Okála do samostatného úniku a zlínská osmaosmdesátka rozhodla.

Kometa mohla ještě vyrovnat, jenže Plekancovo nahození usměrnil Horký pouze na tyč Kašíkovy branky.

„První třetina byla oboustranně opatrnější. Ve druhé třetině se drželi domácí déle na puku, překombinovali nás v pásmu i zásluhou přesilovek ze hry.

V závěru třetiny jsme kontrovali, když Palmberg dal první gól. Kometa v závěrečné třetině srovnala na 2:2, ale Zdeněk Okál zajistil vítězný gól. V závěru jsme se ubránili v oslabení, výborně zachytal Kašík. Druhá řada vedená Palmbergem nám pomohla svými důležitými góly k výhře.

Bohužel utkání nedohrál Bedřich Köhler, který má po střetu v úvodu druhé třetiny problémy se žebry. Za stavu 2:0 jsme přišli o Tomáše Fořta, má poraněné rameno," štve kouče Beranů Antonína Stavjaňu.

KOMETA BRNO – PSG BERANI ZLÍN 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 54. Holík (Zaťovič, Mueller), 56. Holík (Mueller, Zaťovič) – 40. Palmberg (Honejsek), 51. Palmberg (Honejsek, Okál), 58. Okál (Palmberg, Buchta). Rozhodčí: Čech, Ondráček – Komínek, Zídek. Diváci: 3019.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Štencel, Němec, Pyrochta, Baranka, Gulaši, Bartejs, Mikyska – Zaťovič, Holík, Mueller – Hruška, Plekanec, Horký – Orsava, Lev, Kucsera – Plášek, Jenyš, Kratochvíl.

PSG Berani Zlín: Kašík (Kořenek) – Freibergs, Gazda, Řezníček, Buchta, Nosek, Žižka, Ferenc – Kubiš, Fořt, Šlahař – Honejsek, Palmberg, Okál – Köhler, Sedláček, Szturc – Fryšara, Popelka, Dufek – Ondráček.