Hokejisté Zlína ve večerním 30. kole Tipsport extraligy prohráli 2:5.

„Drželi jsme se na dostřel jednoho gólu, mohlo se to tam zlomit. Bohužel se tak událo na jejich stranu. Začali jsme prohrávat osobní souboje,“ mrzelo Dufka, který připomněl klíčové chvíle zápasu, ve kterých domácí ve třetí třetině dvěma trefami během půl minuty zvýšili na 4:1.

Jedním z důležitých faktorů zápasů byl rovněž začátek druhého dějství. Svěřenci Roberta Svobody si z konce úvodní třetiny přenesli přesilovou hru, ve které inkasovali na 0:2.

„Přesilovka je situace, která nás měla nakopnout, na místo toho jsme obdrželi gól. Psychicky nás to dostalo dolů ještě více,“ smutnil Jan Dufek.

Oba týmy do zápasu nastupovaly v jiném rozpoložení. Zatímco východočeský celek se pyšnil šesti výhrami v řadě, Berani dvakrát za sebou prohráli.

Projevilo se to také v úvodní třetině, ve které hosté pouze dvakrát vystřelili na domácího brankáře.

„Pardubice jsou ve velké herní pohodě, nikam se nehnaly, byly silné na puku. Vypadaly jinak než si je pamatuji ze začátku sezony. Byl to těžký soupeř. Jejich vítězná šňůra to pouze potvrzuje,“ smekl 23letý útočník před aktuálně osmým týmem české nejvyšší soutěže.

Jan Dufek proti Pardubicím absolvoval teprve páté zápas v probíhajícím ročníku extraligy. Vinou zranění se na ledě neobjevil od 9. listopadu do 26. prosince.

„Nehrál jsem v podstatě dva měsíce, cítím se však dobře,“ ujistil fanoušky mladý forvard, který si proti Východočechům připsal první dva kanadské body v sezoně za gól a asistenci.

Ačkoliv Dufka už ve středu čeká třetí extraligový zápas během pěti dní, o případném oddechu nechtěl ani slyšet.

„Šetřil jsem se dlouho, nemohl jsem se dočkat, až znovu naskočím do zápasů. Určitě to nemám v plánu,“ zdůraznil na závěr autor 29 kanadských bodů uplynulého ročníku.

Berani se ve středu od 17.30 hodin na Zimním stadionu Luďka Čajky představí proti aktuálně vedoucímu celku celé soutěži – třineckým Ocelářům, kteří ke všemu disponují třetím nejlepším útokem extraligy.

Pro oba týmy se bude jednat o druhý vzájemným zápas v probíhající sezoně, ten úvodní lépe vyzněl pro Třinec, který v polovině listopadu přehrál výběr Roberta Svobody 5:2.

Dostaví se odveta?