Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pavelec: Jsme úplně na začátku, ale věříme si

Zlínský kraj, Vsetín - Vsetínský seniorský hokej nakročil ve čtvrtek 29. května do zcela nové kapitoly. Po roční odmlce, kdy po vyloučení z extraligy nehrál žádnou soutěž, koupila společnost VHK (Valašský hokejový klub) s. r. o. druholigovou licenci od Blanska.

1.6.2008
SDÍLEJ:

Podle slov jednoho z představitelů nově vzniklého VHK Stanislava Pavelce (na snímku) začíná nový klub na zelené louce. Před ním je spousta práce, jako první sehnat hráče a trenéra. Foto: DENÍK/ Marek Havran

Od září se tak ve Vsetíně bude hrát třetí nejvyšší soutěž.

„Jsme teprve na startu. Začínáme na zelené louce a čeká nás tvrdá práce. Jsme ale odhodlaní a věříme, že jsme natolik zdatní, abychom to zvládli. Pevně věříme v podporu našich skvělých fanoušků. Budeme ji potřebovat,“ říká v rozhovoru jeden z představitelů VHK s.r.o. Stanislav Pavelec.

Nově vzniklou společnost zastupují kromě bývalého vsetínského hráče Pavelce ještě například mládežnický trenér Vsetína Vlastislav Palatý či sportovní manažer nového klubu Alexej Jaškin. Právě s jednatelem VHK Stanislavem Pavelcem, bývalým hráčem Vsetína a držitelem dvou titulů ve žlutozeleném dresu, jsme si popovídali o všem, co se týká a bude týkat nově vznikajícího klubu.

Můžete prozradit, za jakou sumu jsme licenci od Blanska koupili?

Jednání probíhala asi týden a byla velmi korektní. Dohodli jsme se s Blanskem, že nebudeme nikde uvádět, za kolik jsme licenci odkoupili. Nicméně mohu prozradit, že to bylo za cenu obvyklou, která je v této soutěži a my jsme určitě neprodělali.

Veřejnost hlavně na Valašsku hodně zajímalo, zda bude v nové hokejové společnosti figurovat šéf Vsetínské hokejové a.s. Oldřich Štefl…

Pan Štefl v nové společnosti figurovat nebude. Nicméně s jeho radou či pomocí počítáme, ale nebude v klubu figurovat v nějakých orgánech či funkcích. Určitě budeme ale chtít využít jeho znalostí, vědomostí a kontaktů.

Nechtěl se na chodu nového klubu podílet?

Vycházelo to z toho, že jsme chtěli začít, jak se říká, na zelené louce. Když jsme vyjednávali s potenciálními sponzory, tak se spousta z nich vyjádřila v tom smyslu, aby to teď bylo po novém, to znamená v tomto stávajícím složení.

Ví se už, kde by se měl pohybovat rozpočet na nadcházející sezonu?

Budeme se držet hodně při zemi. Všechno je hodně čerstvé. Teď si vlastně teprve sedneme a řekneme si cíl. V honbě za licencí jsme si jej vlastně ani nestihli říct nebo stanovit. Mohli bychom tak jako všichni říci, že chceme hrát dobrý hokej a dostat se do play off. Byl bych rád, kdybychom hráli co nejvýše. Ale musíme vycházet hlavně z faktu, že jsme vlastně úplně na začátku.

Jaké budou ambice vsetínského týmu ve druhé lize?

Kdybych věděl, jaký máme kádr s trenéry, a že trénujeme jako ostatní celky od začátku května, tak bych mohl říci, že čekáme třeba útok na postup nebo podobně. Jelikož to ale nevím, tak musím spíše očekávat konsolidační sezonu. A když se povede něco většího, tak budeme šťastní.

S jakými hráči počítáte na sezonu?

Celý kádr včetně trenérů teprve začínáme tvořit. Lexa Jaškin byl v Praze vyřídit všechny náležitosti na svazu ohledně převodu druholigové licence a po návratu se do toho obuje naplno. Chceme všechny mít pohromadě co nejdříve. Co jsme se bavili s Lexou Jaškinem, tak předběžně oslovil asi dvanáct patnáct hráčů, kteří by přicházeli v úvahu. Pokud by tento počet zhruba vyšel, zbytek bychom mohli doplnit našimi juniory. Počítáme také s možnou spoluprací se Zlínem či Třincem, které by nás měly jako farmu. Například Zlín už se sám ozval, že by byl rád, kdybychom navázali spolupráci. Věříme tomu, že právě takto by to mohlo fungovat.

Může se objevit někdo například z Kroměříže, která prodala druholigovou licenci do Trutnova, nebo z Blanska?

Ptali jsme se v Blansku, jestli by nebylo možné použít třeba jednu jejich pětku. Bylo nám ale řečeno, že téměř všichni přešli do Břeclavi, která postoupila z kraje do druhé ligy. Navíc druhá liga je skoro amatérská soutěž a většina hráčů tam má zaměstnání a rodiny, takže tudy cesta nevedla. Spíše chceme jít cestou svých vlastních odchovanců a vypomáhat si našimi juniory. Udělám také všechno pro to, abychom nastartovali spolupráci s Třincem, Vítkovicemi či Zlínem.

A co hráči z minulých sezon, kteří hráli ve Vsetíně? Jsou někteří pro VHK dosažitelní?

Situace je v současné době problematická. Vsetínská hokejová a. s. je v likvidaci, takže tam nedosáhneme na nikoho. Můžeme se bavit pouze o několika hráčích HC Vsetín občanského sdružení. Je ale problém v tom, že oni sami musejí vyslovit souhlas s tím, že vstoupí do nového subjektu. Museli by prostě přejít z občanského sdružení HC Vsetín do společnosti VHK s.r.o. Není to tak, že bychom si je mohli sami vzít nebo nějak jinak převést. Těchto hráčů figurujících v HC Vsetín o.s. máme vytipovaných asi osm, budeme s nimi určitě jednat.

Kdy by mohl být základ kádru pohromadě a kdy vlastně vyjede na led?

To zatím nedokážeme přesně říct. Jsme opravdu úplně na startu. Trošku ale spoléhám přinejhorším i na takovou tu kanadskou metodu, kdy se hráči připraví přes léto sami a pak se k určitému datu sejdeme na zimáku. Co se týče ledu, ještě jsem se nebavil s šéfem zimáku panem Propšem, ale vypadá to, že kolem 28. července by mohly být první ledy. Nejzazší termín je ještě o týden později, ale to by pro nás už byla ztráta.

Jaká je vlastně dlouhodobá vize VHK? …vrátit do Vsetína zpět extraligu? …první liga?

Řeknu vám to takhle. Nevidím většího snu, než mít tady ve Vsetíně extraligu a nový stadion. To ale není ani tak cíl, jako spíše opravdu velký sen. Vše kolem tohoto je otázka strategického partnera. Pokud jej seženeme a on dá třeba třicet milionů a řekne, že chce extraligu, tak my můžeme říct ano, budeme pracovat zodpovědně a poctivě tak, abychom toho cíle dosáhli. Zatím ale vycházíme z toho, co máme, takže jdeme postupně. Moc se spoléháme na podporu našich skvělých fanoušků. Chceme jim nabídnout dobrý hokej, dobrou show a věříme v jejich velkou podporu.

Těšíte se na druholigová valašská derby s Meziříčím?

Těšíme se na spoustu zajímavých zápasů ve druhé lize jako se Šumperkem, Prostějovem nebo Novým Jičínem. Nejzajímavější budou ty s Valašským Meziříčím. Taky věříme, že vsetínští hráči, kteří jsou ve Valašském Meziříčí, se vrátí tady a budou chtít dokázat, že jsou Vsetíňáci.

Autor: Marek Havran

1.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jan Uherka z Uherského Brodu je nejstarším kandidátem pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.  Kandiduje ze 14. místa za ČSSD.

Nejstarší kandidát v kraji Jan Uherka: Všichni chybujeme, i politické strany

Již 25 let pořádá Dan Čagánek se svojí ženou Entomologickou výstavu v Otrokovicích. V pořadí již 47. setkání  milovníků hmyzu, pavouků a plazů se konalo v sobotu 14. října v Otrokovické besedě. Výměnného dne s prodejní výstavou se pravidelně zúčastní na d
17

Koupila jsem si dvě housenky

Jsme z ciziny a studujeme ve Zlíně! Studenti slavili výročí Erasmu

Vlajkový průvod prošel ve středu 18. října Zlínem. Byl oslavou třicátého výročí výměnného pobytu Erasmus, díky němuž mají možnost studovat studenti v jiných zemích světa. Univerzitu Tomáše Bati navštěvuje přibližně tisícovka zahraničních studentů. Kulturu své země přiblížili ostatním i formou ochutnávek jídla v Univerzitním centru.

Hyenismus v ulicích měst: Využívají postižení druhých, aby mohli krást

Lýdia a Isabela. Dvě devatenáctileté Rumunky se ve středu kolem 14 hodiny snažily přesvědčit na zlínském náměstí Míru kolemjdoucí, že jsou hluchoněmé Češky, které vybírají finanční pomoc pro postižené spoluobčany, vše pod vlajkou EU. Ti, kteří jim naletěli, museli do předem připraveného formuláře uvést své jméno, adresu, částku kterou přispívají a podpis.

MHD v areálu nemocnice? Dělá se analýza

Bude zajíždět do areálu zlínské nemocnice městská hromadná doprava? Zatím stále není jasné. Nemocnice dělá dopravní analýzu, město prý na ni čeká a dopravní podnik čeká zase na případný befel od města.  

Ošklivý podchod zkomplikuje i dopravu

Těžký úkol čeká zlínskou radnici. Zjistit, proč zatéká do kontroverzního podchodu u opravovaného obchodního domu Prior.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení