Od září se tak ve Vsetíně bude hrát třetí nejvyšší soutěž.

„Jsme teprve na startu. Začínáme na zelené louce a čeká nás tvrdá práce. Jsme ale odhodlaní a věříme, že jsme natolik zdatní, abychom to zvládli. Pevně věříme v podporu našich skvělých fanoušků. Budeme ji potřebovat,“ říká v rozhovoru jeden z představitelů VHK s.r.o. Stanislav Pavelec.

Nově vzniklou společnost zastupují kromě bývalého vsetínského hráče Pavelce ještě například mládežnický trenér Vsetína Vlastislav Palatý či sportovní manažer nového klubu Alexej Jaškin. Právě s jednatelem VHK Stanislavem Pavelcem, bývalým hráčem Vsetína a držitelem dvou titulů ve žlutozeleném dresu, jsme si popovídali o všem, co se týká a bude týkat nově vznikajícího klubu.

Můžete prozradit, za jakou sumu jsme licenci od Blanska koupili?

Jednání probíhala asi týden a byla velmi korektní. Dohodli jsme se s Blanskem, že nebudeme nikde uvádět, za kolik jsme licenci odkoupili. Nicméně mohu prozradit, že to bylo za cenu obvyklou, která je v této soutěži a my jsme určitě neprodělali.

Veřejnost hlavně na Valašsku hodně zajímalo, zda bude v nové hokejové společnosti figurovat šéf Vsetínské hokejové a.s. Oldřich Štefl…

Pan Štefl v nové společnosti figurovat nebude. Nicméně s jeho radou či pomocí počítáme, ale nebude v klubu figurovat v nějakých orgánech či funkcích. Určitě budeme ale chtít využít jeho znalostí, vědomostí a kontaktů.

Nechtěl se na chodu nového klubu podílet?

Vycházelo to z toho, že jsme chtěli začít, jak se říká, na zelené louce. Když jsme vyjednávali s potenciálními sponzory, tak se spousta z nich vyjádřila v tom smyslu, aby to teď bylo po novém, to znamená v tomto stávajícím složení.

Ví se už, kde by se měl pohybovat rozpočet na nadcházející sezonu?

Budeme se držet hodně při zemi. Všechno je hodně čerstvé. Teď si vlastně teprve sedneme a řekneme si cíl. V honbě za licencí jsme si jej vlastně ani nestihli říct nebo stanovit. Mohli bychom tak jako všichni říci, že chceme hrát dobrý hokej a dostat se do play off. Byl bych rád, kdybychom hráli co nejvýše. Ale musíme vycházet hlavně z faktu, že jsme vlastně úplně na začátku.

Jaké budou ambice vsetínského týmu ve druhé lize?

Kdybych věděl, jaký máme kádr s trenéry, a že trénujeme jako ostatní celky od začátku května, tak bych mohl říci, že čekáme třeba útok na postup nebo podobně. Jelikož to ale nevím, tak musím spíše očekávat konsolidační sezonu. A když se povede něco většího, tak budeme šťastní.

S jakými hráči počítáte na sezonu?

Celý kádr včetně trenérů teprve začínáme tvořit. Lexa Jaškin byl v Praze vyřídit všechny náležitosti na svazu ohledně převodu druholigové licence a po návratu se do toho obuje naplno. Chceme všechny mít pohromadě co nejdříve. Co jsme se bavili s Lexou Jaškinem, tak předběžně oslovil asi dvanáct patnáct hráčů, kteří by přicházeli v úvahu. Pokud by tento počet zhruba vyšel, zbytek bychom mohli doplnit našimi juniory. Počítáme také s možnou spoluprací se Zlínem či Třincem, které by nás měly jako farmu. Například Zlín už se sám ozval, že by byl rád, kdybychom navázali spolupráci. Věříme tomu, že právě takto by to mohlo fungovat.

Může se objevit někdo například z Kroměříže, která prodala druholigovou licenci do Trutnova, nebo z Blanska?

Ptali jsme se v Blansku, jestli by nebylo možné použít třeba jednu jejich pětku. Bylo nám ale řečeno, že téměř všichni přešli do Břeclavi, která postoupila z kraje do druhé ligy. Navíc druhá liga je skoro amatérská soutěž a většina hráčů tam má zaměstnání a rodiny, takže tudy cesta nevedla. Spíše chceme jít cestou svých vlastních odchovanců a vypomáhat si našimi juniory. Udělám také všechno pro to, abychom nastartovali spolupráci s Třincem, Vítkovicemi či Zlínem.

A co hráči z minulých sezon, kteří hráli ve Vsetíně? Jsou někteří pro VHK dosažitelní?

Situace je v současné době problematická. Vsetínská hokejová a. s. je v likvidaci, takže tam nedosáhneme na nikoho. Můžeme se bavit pouze o několika hráčích HC Vsetín občanského sdružení. Je ale problém v tom, že oni sami musejí vyslovit souhlas s tím, že vstoupí do nového subjektu. Museli by prostě přejít z občanského sdružení HC Vsetín do společnosti VHK s.r.o. Není to tak, že bychom si je mohli sami vzít nebo nějak jinak převést. Těchto hráčů figurujících v HC Vsetín o.s. máme vytipovaných asi osm, budeme s nimi určitě jednat.

Kdy by mohl být základ kádru pohromadě a kdy vlastně vyjede na led?

To zatím nedokážeme přesně říct. Jsme opravdu úplně na startu. Trošku ale spoléhám přinejhorším i na takovou tu kanadskou metodu, kdy se hráči připraví přes léto sami a pak se k určitému datu sejdeme na zimáku. Co se týče ledu, ještě jsem se nebavil s šéfem zimáku panem Propšem, ale vypadá to, že kolem 28. července by mohly být první ledy. Nejzazší termín je ještě o týden později, ale to by pro nás už byla ztráta.

Jaká je vlastně dlouhodobá vize VHK? …vrátit do Vsetína zpět extraligu? …první liga?

Řeknu vám to takhle. Nevidím většího snu, než mít tady ve Vsetíně extraligu a nový stadion. To ale není ani tak cíl, jako spíše opravdu velký sen. Vše kolem tohoto je otázka strategického partnera. Pokud jej seženeme a on dá třeba třicet milionů a řekne, že chce extraligu, tak my můžeme říct ano, budeme pracovat zodpovědně a poctivě tak, abychom toho cíle dosáhli. Zatím ale vycházíme z toho, co máme, takže jdeme postupně. Moc se spoléháme na podporu našich skvělých fanoušků. Chceme jim nabídnout dobrý hokej, dobrou show a věříme v jejich velkou podporu.

Těšíte se na druholigová valašská derby s Meziříčím?

Těšíme se na spoustu zajímavých zápasů ve druhé lize jako se Šumperkem, Prostějovem nebo Novým Jičínem. Nejzajímavější budou ty s Valašským Meziříčím. Taky věříme, že vsetínští hráči, kteří jsou ve Valašském Meziříčí, se vrátí tady a budou chtít dokázat, že jsou Vsetíňáci.