Ševci po tříbodové výhře s Litvínovem přidali i druhou výhru v řadě a za víkend posbírali pět bodů, které je exportovaly z posledního na 10. místo.

„Dopadlo to pro nás dobře. Byla to spravedlivá remíza a jsme šťastní, že jsme zápas rozhodli,“ ulevil si hlavní kouč Zlína Robert Svoboda.

Zlínská sedmadvacítka v prostoru nad kruhy převzala příhru od Šťastného, nádherně si poslal puk mezi bruslemi bránícího Exzlíňáka Romana Vlacha, před Konrádem zamíchal s kotoučem, který mu poslal na rameno do pravého růžku. A mohl vítězoslavně zvednout ruce nad hlavu. 

„Tonda je šikovný hráč. Jsem rád, že se trefil. Dostane se do pohody a bude mu to tam padat ještě víc,“ doufal zadák Zlína Jakub Ferenc.

Jistě, Zlín je stále závislý na gólech probuzeného lotyšského střelce Robertse Bukartse, který se opět gólově prosadil. Tentokrát dvakrát a s šesti kanadskými body (3+3) vévodí klubové produktivitě.

Nejdřív už ve 3. minutě ránou z první do horního růžku dostal ševce do vedení. Jeho jméno hlasatel oznámil i ve 43. minutě, když skrytou střelou dokončil zlínský obrat z 1:2 na průběžné vedení 3:2.

„Kluky jsme před třetí třetinou povzbudili, že nejsme horší. Kluci si věřili,“ všiml si zlínský trenér.

K Bukartsovi se střelecky zapojují i další. Třeba bojovník Kubiš se po pátečním vítězném gólu proti Litvínovu prosadil i včera na Hané. Tentokrát ve 42. minutě vyrovnal na průběžných 2:2, když zužitkoval krátký Popelkův pas do samostatného úniku.

Kdepak, ještě to nebylo ideální. Ševci třeba nevyužili ani jednu z šesti přesilovek. Dokonce ani 77 vteřin dlouhou početní výhodu, kdy vůbec Zlín neohrozil Konráda.

„To je velká škoda, zápas jsme mohli zlomit,“ věděl Svoboda.

„Nezahráli jsme to dobře. Říkali jsme si i v kabině, že žabičky byly krásné. Ale nevystřelili jsme. To byl problém,“ věděl Ferenc.

Olomouc v první třetině otočila během pěti minut výsledek z 0:1 na 2:1 góly Laše a Buriana. Deset minut před koncem zase exzlínský Ostřížek připravil žlutomodré o vedení a tři body. A to ještě Eberle trefil tyčku.

„Po vyrovnání na 3:3 na nás zase spadla deka, bránili jsme. Není jednoduché hráče přesvědčit, aby si věřili pořád,“ přiznal Svoboda.

„Špatné začátky v první a třetí třetině nás stály o bod víc. Bohužel, dnes to nevyšlo. Je to jako přes kopírák s minulými zápasy. Možná jsme kvůli vyloučením ve druhé třetině vypadli z tempa, ale nesmí se nám to stávat,“ ví olomoucký asistent trenéra Jan Tomajko.

Ševci pomalu ukazují i svou pozitivní tvář. Pět bodů za víkend je vítanou vzpruhou. Potvrdí bodový vzestup i v pátek doma proti Hradci Králové?

OLOMOUC - AUKRO BERANI ZLÍN 3:4 v prodloužení (2:1, 0:0, 1:2 - 0:1)

Třetiny: 2:1, 0:0, 1:2 - 0:1

Branky a nahrávky: 5. min Laš, 10. Burian (Eberle, Roman Vlach), 51. Ostřížek (Ondrušek) - 3. Roberts Bukarts (D. Šťastný), 42. Kubiš (Popelka, Okál), 43. Roberts Bukarts (P. Sedláček, D. Šťastný), 61. Honejsek (D. Šťastný). Rozhodčí: Hradil, Svoboda - Zika, Klouček. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváků: 4565.

HC Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Ondrušek, Houdek, L. Galvas, J. Galvas, Dujsík - Buc, J. Knotek, Laš - Eberle, Roman Vlach, Burian - Skladaný, Herman, Holec, - Ostřížek, Mráz, Strapáč. Trenéři: Venera, Tomajko, Moták.

Aukro Berani Zlín: Kašík - Matějíček, Řezníček, Ferenc, Freibergs, Padrnos, Žižka, Valenta - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - Okál, Popelka, Kubiš - J. Ondráček, P. Sedláček, O. Veselý - Rihards Bukarts, Fryšara, Illo. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.