Stejně jako v případě jeho krajana Andreje Kollára si od 26letého hokejisty vedení klubu slibuje především zlepšení střelecké produktivity, neboť v uplynulých dvou sezonách vždy patřil k tahounům aktuálně jedenáctého celku slovenské extraligy.

„Určitě udělám maximum, abych byl platným hráčem Zlína,“ slíbil Peter Sivák.

Loni jste ze všech hráčů Žiliny získal nejvíce kanadských bodů, v této sezoně jste byl třetím nejlepším střelcem. Proč klub obětoval právě vás?

Během sezony jsem nějaké zprávy o mé výměně měl, ale vždy ze všeho sešlo. V minulých dnech jsem už očekával, že v Žilině sezonu dohraji. Upřímně řečeno mě narychlo dohodnutá výměna hodně překvapila. Žilina ale potřebuje kvalitního brankáře, naopak na postu útočníků byl velký přetlak. Navíc před mým odchodem přišli tři noví hráči do ofenzivy.

Kdy jste se poprvé dozvěděl o vašem odchodu do Zlína?

V neděli jsem ještě odehrál domácí zápas se Slovanem Bratislava. Po večerním návratu domů mi telefonicky manažer Žiliny Vladimír Beňo oznámil, že jsem byl vyměněn za Igora Murína. Hned jsem se proto sbalil a v pondělní dorazil na trénink do Zlína. Když jsem ale potkal Igora v kabině, poznal jsem, že je nějaký problém. Prakticky až do čtvrtka kluby jednaly a já pouze vyčkával, jak vše dopadne.

Během sezony jste měl řadu možností na změnu dresu. Je přestup do Zlína nakonec ta nejlepší varianta?

Určitě! Měl jsem řadu nabídek, ovšem přestup do české extraligy je nejlepší. Za celý trejd do Zlína jsem velmi rád.

Jak vás přijali kluci v kabině?

Naprosto v pohodě, je tady skvělá partie. Nejvtipnější je Martin Harmlík, vedle kterého mám své místo. Přitom mě kluci varovali, ať si k němu raději nesedám, nebo z něj ohluchnu. (Smích.)

Koho ze zlínské kabiny osobně znáte?

Především Andreje Kollára, se kterým jsem ještě během mého působení v Trenčíně hrával, a samozřejmě i Igora Murína, který už ale zde nebude.

Už jste tady absolvoval čtyři tréninky. Jaké máte ze zdejšího prostředí dojem?

Jen ten nejlepší! Co se týče tréninkového procesu a přístupu k hráčům, je to velký rozdíl, který se se Žilinou nedá porovnat. Určitě jsem přestoupil do kvalitnější soutěže.

Kdy jste se začal zajímat o hokejový Zlín?

Až s informací o mém trejdu. Ihned jsem začal hltat informace z internetu. Je mi jasné, že hlavním cílem je postup do play off, tedy skončit do desátého místa, což je určitě reálné.

Už víte, s kým byste měl v útočné formaci nastupovat?

Trénoval jsem společně s Andrejem Kollárem a Ivanem Rachůnkem. Myslím, že si vyhovujeme. Už se těším!

Pokud dnes nastoupíte, čeká vás křest v české extralize s úřadujícím šampionem a lídrem soutěže pražskou Slavií.

Před prvním zápasem určitě trochu nervózní budu. Poněvadž si ale chceme v předstihu zajistit účast v play off, musíme Slavii porazit. Do konce základní části zbývá sedm kol, během kterých můžeme zaútočit i na první šestku. Prioritou ale pro nás zůstává samotný start v play off.