V šarvátce, kdy Stehlík knokautoval Balaštíka, jste byl na ledě. Jak jste tu situaci viděl ze svého pohledu?

Jarda zastavil u gólmana, jsem si jistý, že se jej nijak nedotkl, ani neatakoval. Přijel k němu Stehlík a hned se to začalo mydlit. To však stále ještě byla úplně obyčejná šarvátka, kde se shlukli všichni hráči. Roztrhlo se to s tím, že je konec. Samotný okamžik, kdy padla rána, jsem již neviděl. Nikdo z nás poslední úder už nečekal.

Vnímali jste nějak jako mužstvo mediální masáž, která se kolem celého případu strhla?

Od určité doby noviny nečtu. Nijak jim nevěnuji pozornost. Vím, že novináři Jardovi hodně naložili. Prý hraje brutálně a sprostě. Jako tým jsme to vnímali.

Co se dá očekávat od následujícího duelu s Vítkovicemi? Bude to řežba?

Doufám, že ne. Emoce snad odezní a bude se hrát hokej. Jsem rád, že se do případu vložil klub a tuto záležitost bude po právní stránce řešit. Je dobře, že hráči na to nemusejí myslet a vedení se o Jardu postará.

Jak byste zhodnotil přípravu na nadcházející sezonu?

Letní příprava na suchu byla podobná jako v minulém roce. Stejně jako loni jsme byli na týdenním soustředění v Turecku, což je pro nás velké zpestření a odbourání určitého stereotypu. Po dovolené jsme nastoupili na led, kde prvních čtrnáct dnů bylo hodně ostrých. Věnovali jsme se bruslení a vylaďování fyzické kondice. V přípravných zápasech se nám dařilo nad očekávání, což v minulých letech nebylo běžné. Přistupovali jsme k utkáním zodpovědně, což se nám vyplatilo. Zkomplikovalo se to Jardovým zraněním. Všechny nás to mrzí, ale nezbývá nám, než se s tím poprat. Nyní začíná sezona, a teprve v ní se ukáže, jak jsme připraveni.

Extraligový start je za dveřmi. Už cítíte nějakou předstartovní nervozitu?

Přestože zbývají dva dny (rozhovor byl pořízen v pondělí – pozn. red.), tak každý den máme taktické porady. Probíhají tiskovky a volají novináři, takže určitě nervozitu cítíme a těšíme se, až vše vypukne.

Jako první se po návratu Dominika Haška do extraligy postaví proti němu právě váš tým. Bude duel nějak výjimečný?

Mediálně bude určitě zajímavý, ale v kabině tomu nevěnujeme pozornost. Nadcházející duel bereme jako první zápas sezony. Víme, že bude chytat Hašek, ale neřešíme to. Soustředíme se sami na sebe.

Ztotožňujete se s ambicemi vedení, které vyhlásilo útok na semifinále?

Samozřejmě že bychom chtěli uspět a dojít co nejdál. Nedával bych si to však jako hlavní cíl. Jdeme postupnými kroky. Nejdříve je potřeba dobře odstartovat, pokusit se uhrát první šestku nebo minimálně zabojovat o předkolo a pak se uvidí.

V uplynulé sezoně byla extraliga nesmírně vyrovnaná. Dá se očekávat také nyní boj o každý bod do posledního kola?

Vyrovnaná určitě bude. Uvidíme, jak se tabulka rozdělí a jestli se vůbec roztrhne. Minimálně ze začátku to bude našlapané. Nechme se překvapit.