„Bylo to dobré. Doma jsme vždycky hrávali tak, že jsme spoléhali na Iča Murína v bráně, na přesilovky a na brejky,“ usmíval se jednatřicetiletý útočník, který při absenci Okála od minulého týdne plní roli kapitána

* Soupeře jste jasně přehráli, čím si to vysvětlujete?

Třinecmáasi nahrané a už myslel na přestávku. Myjsme v jiné situaci, musíme sbírat každý bod. Dali jsme do utkání všechno, víc jsme chtěli a nakonec to urvali.

* Nasazení vašeho týmu by se dalo srovnat s tím, co bývá k vidění v play off. Souhlasíte?

Asi jo. Mytak ale musíme hrát až do konce sezony. Nic jinéhonámani nezbývá.

* Zlín nastoupil doma podruhé ve žlutých dresech a podruhé vyhrál. Pomohla vám i tato změna k vítězství?

Je mi to vcelku jedno, ale ve žluté kombinaci se mi hraje líp. Jsem na ně víc zvyklý.

* Třinec se pyšnil nejméně prostupnou obranou v extralize, naopak Zlín je v defenzivě nejhorší. Uvědomovali jste si to před utkáním?


Víme, žemámenejvíc obdržených branek. Snažíme se hrát víc dozadu. Ale vyšlo to až dnes. Bylo důležité, že jsme na Ičamocstřel nepustili, protože není stoprocentně zdravý. Ale je to jeden z nejlepších gólmanů v lize. Je cítit, když je v bráně.

* Kouč Bokroš v posledních kolech často míchal se sestavou. Před utkáním s Třincem zařadil na levé křídlo vaší formace znovu Záhorovského. Jak hodnotíte tento krok?


Do obrany se knámvrátil i Larry Hamrlík a hráli jsme ve složení, s jakým jsme počítali od začátku sezony. Fungovalo to dobře. Kéž by to tak vydrželo. Trenér s námi změny konzultuje a je jasné, že když se nedaří, musí se něco udělat. Proto nás s Jardou Balaštíkem na pár zápasů rozdělil. Dneska jsme hráli s nožem na krku. Kdyby senámnedařilo, asi bychom šli zase od sebe.