„Góly těší každého. Každou sezonu jsem dával jen po jedné brance. A třeba mi tam ještě něco spadne," usmál se 22letý hráč, který ke třem trefám přidal ještě jednu asistenci.

„Jeho střelecká potence nás překvapila. Je to dobře i pro jeho sebevědomí," poznamenal na adresu Řezníčka kouč Zlína Rostislav Vlach.

A pro dobrou střelu občas chodí už i na přesilovky, což potvrdil dvěma brankami proti Chomutovu (7:1) a jednou se prosadil v posledním domácím zápase proti Kladnu (3:2). „Na tréninku střelbu trénujeme pořád. I po něm někdy zůstaneme na ledě s kluky déle a zkoušíme a střílíme. Ale je to i tím, že hrajeme na tři obrany a trávím na ledě víc času. Více se dostanu do střely a šance," vysvětluje svou zvýšenou produktivitu Řezníček.

Když hraje jeho tým v oslabení nebo klíčové momenty zápasů, spolehněte se, že na ledě téměř jistě najdete hráče s číslem sedm na zádech. „Cítím, že bych na některé situace dřív nechodil a šli tam zkušenější. Dnes už mě tam ale trenér pošle. Důvěra je příjemná," přiznává někdejší mládežnický reprezentant, který se zúčastnil na přelomu roku 2010 i světového šampionátu do 20 let v americkém Buffalu.

Momentálně nastupuje ve druhé obranné dvojici vedle ofenzivnějšího Petra Zámorského. V průměru odehraje necelých dvacet minut za zápas. Po odchodu zkušených Tomáše Linharta do Třince a skončení kariéry Martina Hamrlíka se tíha zodpovědnosti přesunula i na něj. „Je cítit, že odešli dva zkušení obránci. Zátěž se musí rozložit mezi nás mladší," připustil bek úřadujících vicemistrů extraligy, který přitom na trestné lavici strávil jen čtyři minuty.

Vždy totiž působil na ledě jistě, nechyboval. Ale i na něm jsou nyní znát zkušenosti, kterými se za poslední tři sezony otřískal. „Má už něco za sebou, odehrál několik sezon a už patří u nás ke zkušenějším, když nepočítám Marušáka s Tesaříkem. Do budoucna by se měl stát základem obrany," očekává Vlach od borce, který dnes proti Karlovým Varům odehraje už 195. zápas v extralize.

Rodák z Uherského Brodu navíc vévodí klubovému hodnocení +/- s 11 kladnými body, které sleduje účast na ledě při vstřelených a inkasovaných brankách. Zvláště pro obránce je tento údaj známkou kvality. „Určitě je to cenné, ale nepřeceňoval bych to. Někdy máte štěstí, že jste na ledě. Jindy zase inkasujete gól, za který ani nemůžete," myslí si Dalibor Řezníček, jehož otec býval hokejovým brankářem.

O jeho prospěšnosti pro mančaft svědčí i nové hodnocení Radegast indexu, který sleduje zablokované střely soupeře a bojovnost. I v tomto ohledu (69 bodů – pozn. aut.) není zatím ve Zlíně nikdo lepší. „Přece hraji v obraně, chodím na oslabení, takže střely a souboje vychází ze hry a postupně se to nasčítá. Je to moje práce," odráží chválu Řezníček.

Je libo lehnout do střely a riskovat zdraví ve prospěch týmu? Pro Řezníčka žádný problém. „Nad tím člověk na ledě vůbec nepřemýšlí. Když vás netrefí do nekrytého místa, ani to nebolí. Pokud chcete hrát hokej, musíte do toho jít, ať jste první, nebo poslední v týmu," tvrdí Řezníček.

„Je to poctivý kluk, dříč, spíš defenzivnější typ beka. Je na tom dobře silově. Pracuje na sobě a věříme, že si udrží výkonnost minimálně takovou, jakou má v současné době. Byli bychom rádi, kdyby se ještě zvedla," upozornil Vlach, že stále má co zlepšovat.

Podporu má od své rodiny a sestry Alžběty, která mu drží palce. „Celá rodina mě sleduje a fandí mi. Za ty roky, co se hokeji věnuji, si už zvykli. Strach tam možná nějaký je, ale zvládají to v pohodě," děkuje příbuzným Řezníček.

A s blížícími se Vánoci už pro ně stačil i nakoupit Ježíška. „Ano, nějaké dárky už mám, ale během příštího týdne, kdy bude víc volna, to doklepu. Mám totiž raději klid, jenže to vždy dopadne tak, že ještě dokupuju dárky na poslední chvíli. Letos se tomu budu snažit předejít," slibuje si Řezníček.

Alespoň inkasovaným gólům zatím předchází znamenitě.