Zároveň však byla stanovena hranice 50 tisíc korun, pod níž krácené platy nemohou klesnout. Hráči, kteří mají smluvní odměnu pod touto hranicí, budou nadále brát sto procent platu. Snížení mzdy se týká i trenérů.

Hokejová sezona předčasně skončila den před prvním domácím utkáním předkola play-off proti Olomouci a nejistota bude trvat i další měsíce. K minimalizování dopadů přispěli i hráči klubu, kteří s opatřením souhlasili.

„S tímto scénářem nikdo nepočítal. Jsem ale velmi rád, že po komplikacích spojených s touto situací a následných jednáních můžeme konstatovat, že současná sezona je finančně zajištěná. Velmi k tomu přispěl i fakt, že jsme se s hráči domluvili na snížení jejich odměn,“ pochvaloval generální manažer PSG Berani Zlín přístupu hráčů po schůzce, které se zúčastnili i hráči v čele s kapitánem Tomášem Žižkou, hlavní kouč a sportovní manažer Robert Svoboda.

Jak již dříve jako první Deník informoval, okamžité vypovídání smluv jako se děje například na Slovensku, či jiných českých klubech, nebylo ve Zlíně vůbec předmětem debaty.

„Většina našich hráčů jsou místní, kteří s klubem žijí celý život. Nemůžeme se k nim obrátit zády ani v těžkých časech. Prioritou pro nás bylo společně dojít k dohodě, která bude pro všechny akceptovatelná,“ poznamenal hlavní trenér týmu a sportovní manažer Robert Svoboda.

Navzdory složité době a trvajícímu stavu nouze vedení klubu dál pracuje na přípravě nadcházející sezony. „Byť podmínky jsou nestandardní. Připravujeme se na první kola jednání s partnery a prodej permanentních vstupenek. Ty bychom chtěli začít prodávat v běžném termínu, ale uvidíme, jak se bude situace dále vyvíjet. Podpora fanoušků a sponzorů je pro nás důležitější než kdy dříve, a proto pro ně připravujeme na další sezonu novinky a překvapení,“ dodal Hosták.

Ačkoliv za současné kritické situace a umrtvení sportovních událostí stále nyní nedokáže nikdo s jistotou říct, jestli se příští sezona rozjede podle plánu, vedení hokejové extraligy také zveřejnilo rozlosování základní části pro nadcházející sezonu. Berani by měli v pátek 18. záři navázat na nedokončenou sezonu doma proti Olomouci, v neděli 20. září poté vyzvou pražskou Spartu.