„Když jsem viděl ten hokej v Brně, tak jsem si řekl, že chci hrát. Atmosféra play off mě prostě vtáhla do hry," řekl Kubiš novinářům po zápase, ve kterém strávil na ledě něco málo pod sedm minut.

„Na začátku zápasu jsem byl docela nervózní, ne skrz otřesy, jinak bych do toho zápasu ani nemohl jít, ale spíše proto, že je to zápas play off a čtrnáct dní jsem nehrál," uvedl 29letý forvrd. „Měl jsem obavy, co to se mnou udělá. Ale je to dobré. Výkon sice nebyl dobrý, ale to nebylo zaviněné zraněním. Prostě jsem hrál špatně," byl sebekriticky Kubiš.

Mimo hru tak byl jen čtrnáct dní. „Týden jsem měl úplný klid a pak jsem šel na vyšetření, kde jsem dostal svolení k mírnému tréninku. Cítil jsem se dobře, takže nebyl důvod nenaskočit," vysvětlil rodák z Náměště nad Oslavou a odchovanec Třebíče.

Protože otřes mozku jej ze hry vyřadil již popáté za posledních pět sezon, postup léčení dobře zná. „První dva dny jsem se snažil mít tmu, nedíval na televizi ani na mobil. Už v tom mám hold praxi," řekl s úsměvem Kubiš.