Plch hattrickem sestřelil Březnici

Zlín – V duelu nejlepších celků uplynulé sezony v 5. kole Zlínské amatérské hokejové ligy (ZAMHL) slavil úspěch úřadující šampion B.U.M. Otrokovice. O skalpu Březnice rozhodl hattrickem Jaroslav Plch.

5.10.2012

Utkání amatérských hokejistů.Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Hejtmánek

Duel přinesl řadu obratů. Nejprve dokázali odpovědět na bleskové vedení Březnice otrokovičtí třemi trefami hned v první třetině. Ve druhé pak úřadovali především hráči Březnice, když dokázali dvěma trefami srovnat skóre zápasu.

„Soupeř nás v úvodu lehce zaskočil, ovšem díky trefám Jardy Plcha a Radka Dalajky jsme dokázali skóre otočit v náš prospěch a dostat se navíc do dvoubrankového vedení. Ve druhé třetině jsme si ovšem vybrali opět slabší chvilku, když jsme po chybě v rozehrávce ve vlastním pásmu a poté v oslabení dovolili soupeři srovnat.

To by se nám nemělo často stávat," zvedl varovně prst kapitán otrokovických Jakub Štětkář k výkonu svého týmu v prostřední části.

V závěrečném dějství se ovšem podařilo otrokovickým opět vrátit vedení na svou stranu.

„V půli závěrečné třetiny naštěstí vrátil klid na naše hokejky opět Plch, který vítěznou brankou zkompletoval hattrick a potvrdil tak svou skvělou střeleckou formu," liboval si již s úsměvem na tváři otrokovický kapitán, jehož tým se tak i nadále drží na dostřel vedoucích Napajedel. Ta si celkem v pohodě poradila s Rudými kohouty a zůstává i nadále jediným dosud neporaženým týmem soutěže.

V gólové hody se proměnil duel letošních překvapení soutěže ARTu a otrokovických Šneků. Do konce druhé třetiny se hrála poměrně vyrovnaná partie, když pak v té třetí zcela jednoznačně dominovali hráči zlínského ARTu.

Nasázeli totiž svému soupeři pět branek a právem si tak připsali další tři body do tabulky, které je posunuly na zatím historicky nejlepší umístění v tabulce. Artu totiž po pěti odehraných kolech náleží pěkné šesté místo.

Výsledky 5. kola ZAMHL: Vizovice – Baťovka 3:2 (Krajňanský 2, Heneš P. – Vořechovský, Běták), Šneci Otrokovice – ART Zlín 5:10 (Chaloupka 2, Kamenář 2, Řihák – Chromčák 2, Žáček 2, Lefan ml., Lefan st., Manďák 2, Pravda, Záhořák), Kohouti – PSVS Napajedla 2:6 (Kudla 2 – Kozel 2, Kopiar, Mrňka, Nuhlíček, Otáhal), SKA Napajedla – Malenovice 5:8 (Stuchlík ml. 2, Stuchlík st., Gracla, Holý – Kuňák 4, Bernatík, Hubáček, Jurášek, Tureček), Březnice – B.U.M.Otrokovice 3:4 (Plch 3, Dalajka – Gala, Kubiš L., Žikovský).

Kouč Zlína Svoboda: Veselý neměl důvod se mstít

Dvě třetiny působili bez energie. Až ve třetí části se beran zase probudil. Hokejisté Aukro Berani Zlín stáhli Honejskem a Šťastným ztrátu z 1:4 na 3:4 a šli za vyrovnáním. Jako v neděli s Plzní. Čtvrtá trefa Zlína visela ve vzduchu.

Posílení spojů ve Zlíně

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice oznámila, že posílí v dušičkovém období autobusové linky, které používají cestující k jízdám na místní hřbitovy.

Čím jde žena v politice výš, tím jich v ní působí méně. Ostré lokty jsou potřeba

Jsou považovány za něžné pohlaví, v politice ale umějí mít leckdy stejně ostré lokty jako muži. Pokud nechtějí, aby je s trochou nadsázky dav silnějšího pohlaví rozdrtil, musí si u něj získat autoritu. Ženy ze Zlínského kraje, které působí v politice, se prostě nevzdávají. Ať působí na jakékoliv úrovni.